Antalya'nın bir hayali daha gerçek oluyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Türkiye’nin en büyük ve en sorunsuz kentsel dönüşüm projesi olan Kepezaltı-Santral ihalesini kazanan Türkiye’nin en büyük inşaat firmalarından Sur Yapı ile sözleşme imzaladı.

Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleşen tarihi imza törenine  Başkan Türel, Genel Sekreter Birol Ekici, ANTEPE Genel Müdürü Bahadır Yantaç, Başkan Başdanışmanı Caner Şahinkara, inşaat firasının Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, şirket yetkilileri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

İmza töreninde konuşan  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mederes Türel, 2 milyon metrekareye yakın inşaat alanı olan uzun vadeli bir proje olduğunu ifade etti ve ihaleye çıkma kararı aldıklarını aktardı.

Türel projeyle birlikte Antalya'ya bir katma değer sağlayarak şehrin vizyonuna farklı bir ufuk çizeceklerini de belirtirken, hak sahiplerinin de dairelerine kavuşacaklarının sözünü verdi.

 Eski imar planına oranla yeni kentsel dönüşüm planında dini tesis alanı yüzde 45, eğitim tesis alanı yüzde 180, sağlık tesis alanları yüzde 167, sosyal kültür tesis alanları yüzde 69, yeşil alan dekorasyon alanları da yüzde 32 arttırıldı. 


 

Anahtar Kelimeler:
Bakan Kaya "Taşranın rolünü güçlendirmeyi hedefliyoruz"Önceki Haber

Bakan Kaya "Taşranın rolünü güçlendirmey...

Kent Ağacı Salon Çamı OlduSonraki Haber

Kent Ağacı Salon Çamı Oldu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!