15 Temmuz Şehitlerinin aileleri Antalya'da

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, 15 Temmuz Derneği tarafından Antalya Cam Pramit’te düzenlenen şehit aileleri buluşma etkinliğine katıldı. Programda AK Parti Antalya Milletvekilleri Sena Nur Çelik ile Gökcen Özdoğan Enç, 15 Temmuz Derneği Başkanı Tarık Şevik, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel ve şehit aileleri katıldı.

 

Salona Emine Erdoğan’dan önce gelen Bakan Kaya, Milletvekilleri Sena Nur Çelik ve Gökcen Özdoğan Enç tüm masalara uğrayıp şehit aileleriyle sohbet etti ve fotoğraf çektirdi. Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda dualar okunurken duygusal anlar da yaşadı. 15 Temmuz gecesini anlatan video gösterimi sırasında o günleri tekrar hatırlayan şehit aileleri gözyaşlarına hakim olamadı.

 

Şehit ailelerine konuşan Emine Erdoğan, 15 Temmuz şehitlerinin Çanakkale şehitleriyle aynı kahramanlığı gösterdiğini söyledi. 

 

Darbe girişiminde milletin siyasilere ders verdiğini kaydeden Erdoğan, milletin çocukların geleceğini tankların altında ezdirmediğini anlattı. 


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ise, 15 Temmuz’da milletin birbiriyle nasıl kenetlendiğine şahit olduğuna dikkat çekti ve Milli mücadele ruhuyla yoluna devam eden Türkiye'nin, şehitlerin üstün cesaretini daima hatırlayacağını söyledi. 

Konuşmaların ardından Emine Erdoğan, şehit aileleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Avusturya'da yaşayan Türk’ten Devlet Hastanesi’ne teşekkürÖnceki Haber

Avusturya'da yaşayan Türk’ten Devlet Has...

Başbakan Yıldırım Isparta'daSonraki Haber

Başbakan Yıldırım Isparta'da

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!