Kanal V
TSK'dan hava harekatı

TSK'dan hava harekatı

Türk Silahlı Kuvvetlerince Irak'ın kuzeyindeki Zap ve Hakurk bölgeleri ile Van ve Siirt'te hava harekatı gerçekleştirildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) yapılan bilgilendirmeye göre, dün akşam bölücü terör örgütüne yönelik Siirt'in Pervari ilçesi kırsalında hava destekli operasyon yapıldı.

Operasyon kapsamında, Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı savaş uçakları, teröristlerce kullanılan 10 barınma alanı ile bir erzak deposunu imha ederken, ilk belirlemelere göre bir teröristi de etkisiz hale getirdi.

Hava harekatının ardından uçaklar üslerine döndü.

Irak'ın kuzeyi ve Van'da 20 terörist öldürüldü

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmeye göre, Van'ın Gevaş ilçesi kırsalında eylem hazırlığında teröristler tespit edildi. 

Bunun üzerine havalanan Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı jetler dört teröristi etkisiz hale getirdi.

Savaş uçaklarıyla ayrıca Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde hudut hattındaki karakol ve üs bölgelerine eylem hazırlığında olduğu belirlenen teröristlere yönelik de hava harekatı düzenlendi. Harekatla beş terörist öldürüldü, bölgedeki Doçka mevzisi imha edildi.

Öte yandan keşif ve gözetleme araçlarıyla Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde bölücü terör örgütünün barınma ve lojistik maksatlı kullandığı yerler tespit edildi. 

Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı jetler, bölgeye düzenlediği hava harekatlarıyla saldırı hazırlığındaki 11 teröristi etkisiz hale getirdi, terör örgütüne ait lojistik üssü imha etti.


Kaynak: AA

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.