Kanal V
THY Uçağı Acil İniş Yaptı: İşte Nedeni

THY Uçağı Acil İniş Yaptı: İşte Nedeni

Nairobi-İstanbul seferini yapan Türk Hava Yolları'na ait yolcu uçağında 'bomb on board' isimli wifi ağı tespit edilmesi bomba paniğine neden oldu. THY uçağı Hartum'a acil iniş yapmak zorunda kaldı.

Nairobi-İstanbul seferini yapan Türk Hava Yolları'na ait yolcu uçağında 'bomb on board' isimli wifi ağı ismi tespit edilmesi bomba paniğine neden oldu. THY uçağı Hartum'a acil iniş yapmak zorunda kaldı.

Herşey uçak havalandıktan sonra oldu

Türk Hava Yolları'nın TK-608 sefer sayılı seferini yapan uçağı 107 yolcusuyla İstanbul seferini yapmak üzere Nairobi'den havalandı. Uçak havalandıktan bir süre sonra 'bomb on board' adlı bir wifi ağı ismi tespit edildi.


Uçak acil iniş yaptı, yolcular aramadan geçirildi

Bunun üzerine uçağın kaptan pilotu Hartum Hava Trafik Kontrol Kulesi ile irtibata geçerek acil iniş için izin istedi. THY uçağı sorunsuz bir şekilde Hartum Havalimanı'na iniş yaparken, polis ekipleri uçak güvenlik prosedüründen geçerken, yolcular ise güvenlik aramasından geçirildi. Yapılan aramalarda herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı. THY uçağı daha sonra İstanbul seferini tamamlamak üzere Hartum'dan havalandı.


Kaynak: HABERLER.COM

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.