Kanal V
Terör Operasyonunda 7 Ton Uyuşturucu Ele Geçirildi!

Terör Operasyonunda 7 Ton Uyuşturucu Ele Geçirildi!

Lice, Hazro, Kocaköy ve Kulp ilçelerinde PKK'lı teröristlere yönelik 3 gün önce başlatılan operasyon tamamlandı. Operasyonda, tarlaya gömülü halde 7 ton 244 kilogram esrar ile 2 bin 750 kök Hint keneviri ele geçirildi.Daha önceki operasyonlarda ele geçirilen 47 ton esrar imha edildi. Yapılan kazı sırasında teröristlere ait notlar da bulundu.

Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya yönelik  operasyonda 7 ton 244 kilogram esrar  ele geçirildi.    Valilikten yapılan açıklamaya göre, Lice, Hazro, Kocaköy ve Kulp  ilçelerinde 9 Kasım Perşembe günü saat 19.00'dan  itibaren başlatılan "Şehit Jandarma Er Kadir Görgülü Operasyonu"nu dün başarıyla tamamlandı. Bir teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda, biri terör örgütü  üyeliğinden  olmak  üzere 6 zanlı yakalandı. PKK'lı teröristlere ait çok sayıda  sığınak kullanılamaz hale getirildi.

Diyarbakır'da 7 ton esrar ele geçirildi

Operasyonda, ağaçlık, çalılık ve kayalık alanlara gizlenmiş 24 bidon,  araç ve 3 sırt çantası içerisinde bulunan M-16 piyade tüfeği, 3 kalaşnikof piyade  tüfeği, 4 anti-tank mühimmatı, 3 tabanca, 6 el bombası, araç telsizi, 15  elektrikli fünye, av tüfeği, 565 fişek, 16 şarjör ile çok sayıda yaşam  malzemesine el konuldu.Narkoterörle mücadele kapsamında, Lice ve Kocaköy ilçeleri kırsal  alanında 564 kilogram kubar, 6 ton 680 kilogram toz olmak üzere toplam 7 ton 244  kilogram esrar ile 2 bin 750 kök Hint keneviri ve 800 kilogram kenevir tohumu ele  geçirildi.

Diyarbakır'da 7 ton esrar ele geçirildi

47 TON ESRAR ELA GEÇİRİLDİ!

 Öte yandan, Lice'de daha önceki tarihlerde yürütülen operasyonlarda  ele geçirilip adli emanet deposunda muhafaza edilen 47 ton esrar, görevli  komisyon gözetiminde İlçe Jandarma Komutanlığı kışlasında yakılarak imha edildi.Uyuşturucu kullanımı ve uyuşturucuyla mücadele kapsamında Meclis Araştırması Komisyonu kurulmasına dair TBMM kararı Resmi Gazete'de yer aldı.

PKK terör örgütüne karşı devam eden operasyonlardan son dakika haberleri gelmeye devam ederken İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı listede yer alan…

Kaynak: AA

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.