Kanal V
Sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Diyarbakır’ın 5 ilçesine bağlı 42 köyde gerçekleştirilen operasyon nedeniyle ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldı.


Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, Silvan, Hazro, Kocaköy, Kulp ve Lice ilçeleri mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek amacıyla operasyon düzenlendiği anımsatıldı. Operasyon nedeniyle Lice’ye bağlı Ortaç, Yalaza, Çavundur, Dolunay, Bağlan, Kabakaya, Kutlu, Oyuklu, Türeli, Tepe, Budak, Dallıca, Sığınak, Kıyıköy, Çıralı, Kıpçak, Zümrüt ve Damar, Kulp’a bağlı Kamışlı, Çukurca, Akbulak, Demirli, Bayırköy, Düzce, Temren, Güleç, Taşköprü ve Barın, Hazro’ya bağlı Gözebaşı, Sarıerik, Çitlibahçe, Meşebağları, Kırmataş, Terdöken ve Kavaklıboğaz, Silvan’a bağlı Dolaplıdere, Dağcılar, Mutluca ve Çaldere ile Kocaköy’e bağlı Boyunlu, Arkbaşı ve Tepecik köylerinde 29 Kasım’da 05.00’dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildiği hatırlatılarak, söz konusu bölgelerdeki yasağın bugün 21.00 itibariyle kaldırıldığı duyuruldu.
Operasyonda, 3 terörist öldürülmüş, çok sayıda silah ve mühimmat ile piyasa değeri 43 milyon 120 bin TL olan 3 ton 111 kilogram esrar ele geçirilmişti.
(İHA)Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 1 köy, 2 mahalle ve bir mezrada, başlayacak olan terör operasyonları öncesinde 7 gün süreyle kısmi…

Kaynak: İHA

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.