Kanal V
Şizofren Kıza Tecavüz Davasında Ceza Yağdı

Şizofren Kıza Tecavüz Davasında Ceza Yağdı

İzmir’in Çiğli ilçesinde, şizofreni hastası genç kıza tecavüz ettikleri ve para karşılığı başka erkeklere sattıkları iddia edilen T.S. 21 yıl 3 ay, A.K. ise 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Karşıyaka 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar  A.K. (54), T.S. (30) ile sanık avukatları, mağdur A.A'nın avukatı ve Aile ve  Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı katıldı.

Karar duruşmasında sanıklar ve avukatlarının son savunmalarını  yapmasının ardından mahkeme başkanı karar için ara verdi.

Aradan sonra kararı açıklayan mahkeme başkanı, sanık T.S'nin 21 yıl 3  ay, A.K'nin ise 15 yıl hapis cezasına çarptırıldığını belirtti.

İzmir'in Çiğli ilçesinde geçen yıl eylül ayında şizofreni hastası genç  kıza tecavüz ettikleri ve para karşılığı başka erkeklere sattıkları iddia edilen  T.S. ile A.K. genç kız tarafından teşhis edildikten sonra adliyeye sevk edilmiş,  sanıklar hakkında, "cinsel istismar" ve "kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak"  suçlarından 49'ar yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.Ankara'da 15 gün önce tanıştığı arkadaşı G.Y.'nin annesi F.Y.'ye silah zoruyla tecavüz edip ziynet eşyalarını yağmalayan zanlı yakalandı.

Norveçli aktris Natassia Malthe, Hollywood'daki taciz skandallarıyla gündeme gelen yapımcı Harvey Weinstein'i 2008 yılında odasını basıp kendisine tecavüz etmekle…

7 Kasım 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

7 Kasım 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Kaynak: AA

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.