Kanal V
Saatler Nasıl Ayarlanacak? Yaz Saati Uygulamasında Resmi Karar Açıklandı!

Saatler Nasıl Ayarlanacak? Yaz Saati Uygulamasında Resmi Karar Açıklandı!

İleri yaz saati uygulaması ile ilgili bir süredir devam eden süreç, dün TBMM Genel Kurulu'nda görüş birliği ile çözüldü.

Bir süredir yaz saati uygulamasının akıbeti hakkında tartışmalar devam ediyordu. İyiden iyiye çıkmaza girdiğini düşündüğümüz ileri yaz saati uygulaması, dün TBMM’den geçirilen yasa ile sürekli olmasına karar verildi.

TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen Torba Kanunu’nun 6. maddesinde yer alan düzenlemeyle kabul edilen ileri yaz saati uygulaması, bakanlar kuruluna 1 saati aşmamak koşuluyla saati kontrol edebilme yetkisini verdi.

130 maddelik tasarının tartışıldığı TBMM’de görüşmeler tamamlandı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu tasarıyı onayladı.

Bundan Sonra Ne Olacak?

Danıştay’ın bir süre önce yaz saati uygulamasını durdurma kararı aldığını açıklamıştık. Yasada gözden kaçan bir detaydan dolayı durdurulma kararı alınan yaz saati uygulaması, önümüzdeki seneden itibaren eski sistemine dönerek kış saati uygulamasına dönecekti. Dün kabul edilen maddeyle birlikte önümüzdeki sene geçilecek kış saati uygulaması geçersiz kılındı. Bundan sonra resmi olarak sürekli yaz saati uygulamasıyla devam edeceğiz.

 

WebteknoDanıştay, sürekli yaz saati uygulamasını durdurdu.

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’ndan, geçen yıl yürürlüğe giren ve büyük tartışma yaratan sürekli yaz saati uygulamasına fren gelirken,…

Sürekli yaz saati uygulaması 2018'de sona erecek. 28 Ekim 2018 Pazar günü, tüm yurtta saatler bir saat geri alınacak.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.