Kanal V
“Ortak akıl oluşsun istiyoruz”

“Ortak akıl oluşsun istiyoruz”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Bacalan, Antalya Anadolu Dernekleri Federasyonu Başkanı Hıdır Turan ve yönetim kurulu üyeleriyle biraraya geldi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yeni haftaya Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Bacalan Antalya Anadolu Dernekleri Federasyonu Başkanı Hıdır Turan ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretiyle başladı. Dernek Başkanı Bacalan, ziyarette Başkan Uysal’a geçen yıl Nisan ayında hizmete açılan Kerkük-Türkmen Kültür Parkı nedeniyle teşekkür etti.

Bacalan, Türk turizminin amiral gemisi olarak nitelendirilen ve yıl dünyanın farklı noktalarından milyonlarca turistin ziyaret ettiği Antalya’da, açılan parkla Kerkük Türkmenlerinin sesi olduğu için Başkan Uysal’ı kutladı. Yönetim Kurulu üyeleri ziyaretin anısına Başkan Uysal’a plaket takdim etti.

Başkan Uysal, sonrasında, Antalya Anadolu Dernekleri Federasyonu Başkanı Turan ve yönetim kurulu üyeleriyle biraraya geldi. Başkan Uysal, kent yönetiminde ortak aklın hayata geçirilmesi için azami çabayı ortaya koyduklarını belirterek, “Bu amaçla Doğuyaka Mahallesi’nde temelini attığımız Avrupa’nın en büyük dernekler yerleşkesinde inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor” dedi.


Kaynak: İHA

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.