https://www.facebook.com/tarkanakilli07/
Deneme Şeysi
24 Haziran 2018, Pazar

Orman Genel Müdürlüğü Memur Alımı Başlıyor!

Orman Genel Müdürlüğü Memur Alımı Başlıyor!

OGM'DEN BUGÜN YAPILAN BİLGİLENDİRMEDE  ; 

Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında, 3234 Sayılı Orman Genel Müdürlüğü Teşkilat Ve Görevleri  Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabulü Hakkında Kanun, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik ve Orman Muhafaza Memurlarının Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi açıktan atama yoluyla 95 adet Orman Muhafaza Memuru alımı 20.07.2017 tarihinde www.ogm.gov.tr adresinde ilan edilmişti.

Danıştay 12. Dairesinin 12.04.2017 tarih ve  2017/2-80-82 Esas Sayılı yürütmeyi durdurma kararı gereğince Orman Muhafaza Memuru alımına ilişkin başvurular ileri bir tarihte yapılmak üzere ertelenmiştir.

Konu ile ilgili olarak bilahare ilan yapılacaktır.

İlgililere ve kamuoyuna duyurulur. "

İFADELERİ YER ALDI

Orman Genel Müdürlüğü'nün personel alımı için başvuru süreci başlıyor. Orman Genel Müdürlüğü'nden geçtiğimiz haftalarda yayımlanan duyuruda kuruma 95 kişilik Orman Muhafa Memuru alımı yapılacağı belirtilmiş, başvuru şartları da aynı duyuruda açıklanmıştı.  

BAŞVURULAR NEREDEN VE NASIL YAPILACAK?

Başvuru işlemleri internet üzerinden 10 Ağustos 2017 itibariyle başlayacak ve 21 Ağustos'a kadar devam edecek. Başvuru şartlarını yerine getirebilen adaylar https://basvur.ogm.gov.tr/hizmetenvanteri  adresi üzerinden işlemlerini tamamlayabilecekler.  

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Orman Genel Müdürlüğü Orman Muhafaza Memuru Alımı için başvuruda bulunacak adayların aşağıdaki şartları yerine getirmesi gerekiyor ; 

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak,

Tam teşekküllü resmi sağlık kurumlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli), sağlık kurulu raporu almak (Atamaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,

2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2016-KPSSP93) en az 50 puan almış olmak,

Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman işletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinden mezun olmak.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

kpss memur memur alımı orman genel müdürlüğü

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Frekans Değişti