Kanal V
Mübaşir ve Zabıt Katibi Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Mübaşir ve Zabıt Katibi Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Başbakan Yardımcılığına getirilmesinden sonra boşalan Adalet Bakanlığı görevine getirilen Abdülhamit Gül, personel alımları ve personelin özlük haklarıyla ilgili neredeyse hiç konuşmadı.

Bekir Bozdağ'ın 2017 yılı için verdiği personel alımı müjdelerinin bir kısmı gerçekleşmiş, bazılarıyla ilgili de duyuru bekleniyordu. Yüzbinlerce gencin beklediği personel alımı duyuruları konusundaysa Adalet Bakanlığı sessizliğini sürdürüyor. Bilindiği gibi Fetullahçı Teröristlerin hain darbe girişiminden sonra bakanlık bünyesine bu örgüt sayesinde girmiş bir çok kişi ihraç edilmiş, adaylar 'Sonunda hakkımızla işe girebileceğiz' hevesiyle 2016 KPSS'ye akın etmişti.

Fetöcülerden boşalan kadrolara yeni alımlar yapılacağına yönelik haberler bir süre sonra azalmış, neredeyse sona ermişti. Çünkü kamu personeli alımlarında kısıtlamaya gidileceği, alımların geçtiğimiz senelere göre daha az yapılacağı ilan edilmişti. Bunlara rağmen Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, MEB ve İçişleri Bakanlığı'na personel alımlarının süreceği sinyali verilmişti. 2017 yılı içerisinde çok sayıda İKM, Zabıt Katibi, Mübaşir alımının yanı sıra Hakim ve Savcı alacağı daha önce defalarca açıklanan Adalet Bakanlığı'nın yeni ilanlarının ne zaman geleceği, kaç kişilik alım yapacağı hala belirsiz.

 

Kpsscafe.com


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.