Kanal V
Mehmet Şimşek'ten MTV zammı açıklaması

Mehmet Şimşek'ten MTV zammı açıklaması

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek katıldığı televizyon programında MTV zammıyla ilgili açıklamada bulundu. ''Yanlış anlaşıldı, yüzde 40 MTV zammı 2018'de yeni alınacak sıfır arabalar için geçerli" dedi.

aşbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek katıldığı televizyon programında MTV zammıyla ilgili açıklamada bulundu. ''Yanlış anlaşıldı, yüzde 40 MTV zammı 2018'de yeni alınacak sıfır arabalar için geçerli" dedi.

 

Yaş sebze ve meyvede ucuz ve kaliteli ürünler için adımlar atıldığını söyleyen Şimşek, "Pazar yerleri standartlarında dünya standartları baz alınacak. Ekim ayında tüm düzenlemeler yayınlanacak. Ette fire oranı var. Fire oranı çok önemli bir yapısal sorun. 100 kilo aldınız, tüketiciye gelene kadar o 70 kiloya inmiş. Soğutuculu dorselerle taşınmamış. Yaş meyve sebzeden bahsediyoruz" dedi.

Ucuz et için de çalışmalar yapıldığını söyleyen Şimşek, "Ette maliyette en önemli unsurun yüzde 60'ı yem. Yem fiyatlarını makul düzeye çekmek için adımlar atıyoruz. Gümrük vergilerine de düzenlemeler yapıyoruz" diye konuştu.

 

Ayrıntılar birazdan...Bakanlar Kurulu kararıyla bazı eşyalarda ÖTV, konutta ise KDV düzenlemesi yapıldı.

Meclis'e gönderilen torba yasa Özel İletişim Vergisi'ni tek orana sabitliyor. Yaptığı internet hizmetlerindeki vergi ise 2018'den itibaren yüzde 50…

Enflasyon verileri ile zamları netleşmeye başlayan emekliler, ayrıca yüzde 4'lük ek ödemeleri için de zam almış olacak. Maaşa ek…

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.