Kanal V
İstifa Eden Erhan Çelik Yerine, Gelecek İsim Belli Oldu!

İstifa Eden Erhan Çelik Yerine, Gelecek İsim Belli Oldu!

Gülben Ergen ile yaşadığı vahim olayların ardından TRT'deki görevinden istifa eden Erhan Çelik yerine, geçici olarak Seval Çöpür getirildi.

Cuma günü ani bir kararla TRT'deki görevinden istifa eden Erhan Çelik, daha sonra sosyal medyadan eski eşi Gülben Ergen, "Ahlaksız" diyerek aldatıldığını söylemişti. Çelik'in yerine gelecek isim belli oldu.

GEÇİCİ OLARAK GÖREVİ DEVRALDI

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu 'Erhan Çelik'in yerine kim gelecek?' sorusunun cevabını Instagram hesabından verdi. Ali Eyüboğlu'nun iddiasına göre TRT1 Ana Haber 'geçici' olarak Seval Çöpür'e emanet ediliyor. Bunun geçici olmasının nedeni ise TRT yönetiminin Erhan Çelik döneminde İstanbul'a taşınan Ana Haber Bülteni sunumunu yeniden Ankara'ya taşıma kararıymış.

SEVAL ÇÖPÜR KİMDİR?

25 Haziran 1982 doğumlu olan Seval Çöpür, kimya mühendisidir. Bir süre TÜBİTAK Proje Bölümü'nde çalışan Çöpür, 2010 yılında TRT Spor kanalında göreve başladı. 2011'de TRT anahaberi sunan Çöpür, yeniden görevi devraldı.Oyuncu Ebubekir Öztürk'ün İzmir Marşı'na küfrettiği video büyük tepkilere neden olmuştu. Öztürk TRT ekranlarındaki 'Payitaht Abdülhamid' dizisinden kovuldu.

TRT Genel müdürlüğüne, TRT Genel Müdür yardımcısı İbrahim Eren atandı. Eren’in atama kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, "ByLock" soruşturması kapsamında 34 eski TRT çalışanı için gözaltı kararı aldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, TRT’de görev yaparken ihraç edilen 21 kişi hakkında “Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) üye olmak” suçundan…

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, cep telefonu ithalatında TRT bandrol oranının yüzde 10'a…

Sosyal Medya'da bugün en çok konuşulan konulardan biri TRT Payı... Dün tanıtımı yapılan ve ABD'de 999 dolara satışa sunulacak…

Kaynak: HABERLER.COM

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.