Kanal V
Henüz İş İşten Geçmiş Değil!

Henüz İş İşten Geçmiş Değil!

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, korsan referandumun ardından Barzani'ye son kez el uzatarak "Henüz iş işten geçmiş değil. Adım atabilirler. Hatadan dönerlerse ilişkimizi sürdürürüz." dedi.

Anadolu Ajansı'nın editör masasına konuk olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, sınır kapılarının Iraktarafındaki kontrolünün Bağdat yönetiminde olması gerektiğini söyledi. Referandumla ilgili konulara da değinen Çavuşoğlu, "Henüz iş işten geçmiş değil, Barzani yönetimi adım atabilir." dedi.

"SINIR KONTROLÜNÜ IRAK SAĞLAMALI"

İşte Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:

"Ovacık kapısının açılması teknik olarak mümkün ama sınırın öbür tarafındaki koridoru kim oluşturacak, güvenliği kim sağlayacak. Tabi ki Irak yönetiminin yapması gerek.

"HENÜZ İŞ İŞTEN GEÇMİŞ DEĞİL"

Bu hatadan dönerlerse ilişkilerimizi sürdürüz, geçmişte nasıl davrandıysak yine öyle davranırız. Henüz iş işten geçmiş değil, Barzani yönetimi adım atabilir.

"İRAN'IN DIŞLANMASI VAHİM BİR HATADIR"

İran'ın dışlanması ve köşeye sıkıştırılması veya bir ülke istiyor diye İran'ın tamamen ortadan kaldırılması çok ciddi, vahim bir hatadır."Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Bölgesi hiçbir sınır kapısının Bağdat Yönetimine teslim edilmeyeceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Vana bizde. Kapattığımız anda o iş de bitti." sözlerini analiz eden El Cezire, Kuzey Irak için '"Felç…

Silopi'de Mehmetçikle ortak tatbikat yapan Irak askeri, Barzani'nin ekonomisinin can damarı olan Habur Sınır Kapısı'nı almaya hazırlanıyor. Operasyona Türk…

Reuters'ın aktardığına göre, İran, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi sınırına tank göndermeye başladı.

Kaynak: HABERLER.COM

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.