Kanal V
Google Asistan ve Siri IQ’su Karşı Karşıya!

Google Asistan ve Siri IQ’su Karşı Karşıya!

Apple tarafından 2011 yılında dönemin amiral gemisi iPhone 4S ile birlikte sunulan Siri büyük ilgi toplamıştı.

Daha sonra yapay zekadan gücünü alan asistanlar pazarına AmazonMicrosoft ve Google da giriş yaptı. Haliyle bu şirketler arasında önemli bir rekabet dönüyor. Peki, Google Asistan ve Siri asistanlarından hangisinin IQ puanı daha yüksek?

Google Asistan ve Siri: Hangisi daha zeki?

Cornell Üniversitesi’nden bir grup araştırmacı, yapay zeka asistanlarından hangisinin daha yüksek IQ puanı elde edeceğini tespit etmeye çalışmış. Araştırmaya göre, Google yapay zekası 47.28 puan elde etmiş. Apple yapay zekasının elde ettiği puan ise 23.9 olarak açıklanıyor. Kısacası Google şu anda daha zeki bir yapay zeka asistanına sahip durumda.

Google Asistan ve Siri

Araştırmanın hala devam ettiği ancak şimdiye kadarki sonuçların Google, Baidu ve diğerleri tarafından geliştirilen yapay zeka sistemlerinin son iki yılda ciddi bir aşama kaydettiği ve 6 yaşındaki Siri’ye göre daha güçlü hale geldiği belirtiliyor.

Araştırma tamamlandığında nasıl bir süreç izlendiğine dair detayların da paylaşılmasını merakla bekliyoruz.

Shift Delete .NET Google'ın, haritalar için kullandığı Google Street Wiew otomobillerinin kamerası artık daha net fotoğraflarla dünyayı sergileyecek.

Sabah gazetesi yazarı Dilek Güngör, köşesinde FETÖ’nün Apple’ı kandırdığını yazdı. Hükümete yakın Sabah gazetesi yazarı Dilek Güngör, köşesinde FETÖ’nün…

Apple, kullanıcılarının çağrısına kulak verip, ucuz iPhone modeli ile çok yakında karşımıza çıkabilir. Peki, bu ucuz iPhone'un özellikleri ve…

iOS 11'in son güncellemesin'den sonra cihazların yavaşladığı belirtildi.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.