Kanal V
'Gerekirse Afrin'e Gireriz'

'Gerekirse Afrin'e Gireriz'

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye'nin kendi güvenliğini sağlamak için bütün adımları atmaya hazır olduğunu söyledi. Afrin'e yönelik olası bir operasyonu değerlendiren Kalın, "Türkiye gerekli görürse müdahalede bulunur" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın canlı yayında yaptığı açıklamada, Tükiye'nin Afrin'e olası bir operasyon yapmasıyla ilgili, "Türkiye kendi güvenliği için gerekli gördüğü yer ve zamanda müdahaleyi yapar" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, TRT Haber'de yaptığı açıklamada muhtemel bir Afrin operasyonu için "Türkiye kendi güvenliği için gerekli gördüğü yer ve zamanda müdahaleyi yapar" ifadesini kullandı.

Kalın kamu bankalarının İran bankalarıyla anlaşmalar yapacağını da bildirdi.

ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda görevli bir yerel çalışanın 'casusluk' sonucu tutuklanmasına da değinen Kalın, "Her ülke uluslararası ilişkilerinde kendi çıkarlarını gözetir" ifadesini kullandı.

 

YeniŞafakCumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, "Sayın Cumhurbaşkanımız, Körfez bölgesinde yaşanan krizin müzakere ve diyalog yoluyla çözümü için mevcut girişimlerin devam ettirilmesi…

Kuzey Kore'nin füze denemesiyle meydana gelen deprem, Batılı ülkelerden tepkilerin yükselmesine yol açtı. Merkel ve Macron'un 'acil' görüşmesine işaret…

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.