Kanal V
Emrah Serbes Cezaevinden mektup yazdı!

Emrah Serbes Cezaevinden mektup yazdı!

3 kişinin ölümüne sebeb olan Emrah Serbes suçu üstlendikten sonra ceza evine gönderilmişti. Cezaevinden mektup yazan Emrah Serbes çarpıcı şeyler yazdı.

Posta'dan Alev Gürsoy'un haberine göre Serbes'in mektubundan öne çıkanlar şöyle:

 

"Ben kendimi bildim bileli okuyup, yazıyorum. Behzat Ç.’yi de her yerde yazabilirim. Tek elle şınav çekerken de yazarım, kontrol kalemiyle de yazarım. Çünkü elimden gelen tek iş yazmak. Bunu bütün halkım bilsin, ben burada suçumun cezasını çekiyorum. Benim yüzümden 300 kişilik ekibin de ceza çekmesine gerek yok.

 

'NEDEN ŞAŞIRDIKLARINI ANLAMIYORUM'

Evet, düşündüm, taşındım. Kullandığım ilaçları bıraktım, ailemle vedalaştım ve kazanın 6’ıncı gününde teslim oldum. Tanrı bile dünyayı altı günde yaratmışken benim altıncı günde teslim olmama neden şaşırdıklarını anlamıyorum.

 

'İSTESEYDİM YURT DIŞINA ÇIKABİLİRDİM'

Savcılığa teslim olduğumda Savcı Bey bana teşekkür etti, hakkımda bir soruşturma yürüttüğünü de o gün öğrendim. Hakkımda ne bir tebligat vardı, ne de yurt dışına çıkış yasağı. Beş yıllık Schengen vizem vardı, isteseydim yurt dışına çıkabilirdim ve hiçbir ülke de beni Türkiye’ye iade etmezdi.Ama ben bu memleketin yazarıyım ve memleketimi seviyorum. İsviçre’de, Fransa’da ya da Almanya’da ölmek istemiyorum.

 

KAHRAMAN DA DEĞİLİM CANAVAR DA DEĞİLİM'

Ben bir kahraman değilim ama bahsettikleri gibi bir canavar da değilim. Ben sadece insanım. Benim yüzümden üç kişi hayatını kaybetti. Vicdan azabı ve utanç içindeyim. Suçluyum, pişmanım ve üzgünüm.

'İNSANLAR BENİ UNUTSUNLAR'

Cezamı çekmek istiyorum. Cezaevinde olmak bana iyi geliyor. Demir kapılar sertçe kapandığında, infaz memurları adımı bağırdığında, ayakkabılarımı çıkararak üst aramamı yaptıklarında, bütün bunları cezamın bir parçası olarak görüyorum. İnsanlardan tek ricam var, beni unutsunlar beni rahat bıraksınlar ve cezamı çekeyim."


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

  • erhan diktepe
    erhan diktepe
    04.11.2017

    emrah behzata söyle peşimi onun mekanını basarım

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.