Hestourex
26 Mart 2019, Salı

Cumhurbaşkanı: Türkiye'deki Misafir Öğrencilere Müjdeyi Verdi!

Cumhurbaşkanı: Türkiye'deki Misafir Öğrencilere Müjdeyi Verdi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir müjdeyi paylaşmak istiyorum, misafir öğrencilerimiz ikamet belgelerini kendi üniversitelerinden alabilecekler." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, UDEF 11. Uluslararası Öğrenci Buluşmalarının Final Programında konuştu. Erdoğan, "Şimdi müjdeyi sizler için paylaşmak istiyorum. Öğrenciler ikamet belgelerini yenilemek zorundadır. Göç idaresinde yığılmalar oluyor. Artık 115 bin misafir öğrencimizin tamamı ikamet belgelerini göç idaresine gitmeden kendi üniversitelerinden alabilecekler." açıklamasında bulundu.

"HEDEF 350 BİN MİSAFİR ÖĞRENCİ"

Ülkemizde Türkiye Bursları adıyla kurumsallaştırdığımız program vasıtasıyla ülkemize gelen ve kendi hesabına okuyan 115 bin misafir öğrencimiz bulunuyor. Dünyanın neredeyse her ülkesinden öğrenciye sahibiz. Hedefimiz ülkemizdeki misafir öğrenci sayısını 350 bine çıkarmaktır. Böylece dünyada en çok misafir öğrenci barındıran ilk 5 ülke arasına gireceğiz, hedefimiz budur.

"FETÖ İSTİSMARINA KARŞI TEDBİR"

Misafir öğrencilerimizi kabulden, eğitime ve mezuniyet sonrasına kadar her aşamada, İslam'ın ve Türkiye'nin düşmanı bu terör örgütünün (FETÖ) istismarından kurtaracak tedbirleri aldık, alıyoruz.

"ER YA DA GEÇ ORADA ÇÖKERTECEĞİZ"

Arnavutluk da maalesef işte o FETÖ terör örgütünün adeta istilası altında. Tabi görüşmelerimiz oluyor. Er veya geç orada da onların o müstevli hareketini çökerteceğiz. Her geçen gün orada mesafe alıyoruz ve Maarif Vakfımız Arnavutluk'ta okulları teslim alma sürecini devam ettiriyor.

"ÇITAYI YÜKSELTEREK SÜRDÜRECEĞİZ"

Maarif Vakfı'mız özellikle Afrika'da, bunun yanında biraz da yavaş da olsa Balkanlar'da yürüttüğü faaliyetlerle mahallinde eğitim öğretim konusunda önemli mesafe katetti. Vakfımızın kısa sürede hayata geçirdiği projelerle sadece Afrika'da 10 bin öğrenciye eğitim öğretim veriyor olmasını önemli görüyorum. Yunus Emre Enstitüsümüz dünya çapında sayıları 55'e ulaşan Türk Kültür Merkezi ile çok güzel faaliyetler yürütüyor. Esasen hepsi de birbiriyle ilişkili olan faaliyetleri inşallah yeni dönemde çok daha koordineli, çok daha yakın iş birliği içinde ve sürekli çıtayı yükselterek sürdüreceğiz.

FRANSA'YA: İSTEMESENİZ DE GÜÇLENECEĞİZ

Türkiye'ye karşı son dönemde yaptıklarını görüyorsunuz. Güçlendiğimizden rahatsız oluyorsanız, isteseniz de istemeseniz de güçleneceğiz.

BM GÜVENLİK KONSEYİ İÇİN ÖNERİ

Şu anda 196 ülkeye diyoruz ki 'Senin de BM Güvenlik Konseyi'nde daimi üye olma hakkın yok mu?' 5 daimi üye, 15 geçici üye, 20 üye. Bu 20 üyenin tamamı daimi üye olsun ve dönerli olarak, 10'u diyelim ki bir sonraki 10 olarak kalsın ama bu değişim devam etsin, bu değişim devam ederken de buradaki 20 üyenin tamamı da BM Güvenlik Konseyi'nin üyesi olsun. Dolayısıyla 196 üyenin 196'sı da BM Güvenlik Konseyi'nde üyeliği yaşasın.

"İNSANLIĞIN ADALETİNİ ARIYORUZ"

Şu anda bir tane halkı Müslüman olan ülke BM Güvenlik Konseyi'nde yok. Nasıl iş bu? Biz adalet istiyoruz. BM adaleti tesis için kuruldu ama şu anda böyle bir yaklaşım var mı? Yok. Biz bunu aramaya devam edeceğiz. Biz insanlığın adaletini arıyoruz. Bunu er ya da geç inşallah yakalayacağız. İnşallah belki hemen değil ama bir gün mutlaka dünya mazlumlarının adalet talebinin yerine geldiğini göreceğiz.

MİSAFİR ÖĞRENCİLERE MÜJDEYİ VERDİ

Bir müjdeyi paylaşmak istiyorum misafir öğrencilerimiz kendi ikamet belgelerini yenilemek mecburiyetindeler. Kurum önünde çok ciddi yığılmalar yaşanıyor. 115 bin misafir öğrencimizin tamamı ikamet belgelerini Göç İdaresi'ne gitmeden kendi üniversitelerinden alabilecekler. Eskiden misafir öğrencilere çalışma izni verilmiyordu. Yakında hem öğrenciler hem mezunlar için çalışma izni sorununu ortadan kaldırıyoruz.

Bu çocuğun adı Bu çocuğun adı "Recep Tayyip Erdoğan"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bayramda İstanbul'da olcak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bayramda İstanbul'da olcak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan açıklama: 5 bin terör şüphelisini sınır dışı ettik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan açıklama: 5 bin terör şüphelisini sınır dışı ettik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İran'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İran'da

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bursluluk Seçim Vaatleri

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.