Kanal V
CHP Balıkesir Delege Seçimlerinde Arbede Yaşandı

CHP Balıkesir Delege Seçimlerinde Arbede Yaşandı

Partililer arasında arbede çıktı. 2 kişi hafif şekilde yaralandı.

Edremit CHP İlçe Teşkilatı üyesi Ali Mezgil, Belediye Başkanı Kamil Saka'nın oyları yönlendirmeye çalıştığını, mavi listeye oy verilmesi için baskı yaptığını ileri sürdü. İddiaya göre Edremit Belediye Başkan CHP'li Kamil Saka seçmenlere küfretti. Zeytinli'nin eski Belediye Başkanı Hasan Arslan'ın da Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş'a omuz attığı ve listeleri taşıyan bir partilinin eline vurduğu ileri sürüldü.

Partililer arasında arbede çıktı. 2 kişi hafif şekilde yaralandı. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Çevik kuvvet ekipleri de teşkilat binası önünde önlem aldı. Bir kişi gözaltına alındı.

Gerginlik üzerine açıklama yapan CHP İlçe Başkanı Yusuf Sel ise "Bazı arkadaşlarımız zaman zaman heyecanlarını dizginleyemeyebilirler." dedi. 

 

 

 

 

CNN TÜRKHer konuyu AYM'ye taşıyan CHP lideri Kılıçdaroğlu, OHAL KHK'larına ilişkin kararı üzerinden Anayasa Mahkemesi'ni topa tuttu.

AYDIN'da, CHP Efeler İlçe Başkanlığı'nın, halk oylamasında, bazı sandıklarda usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle Efeler İlçe Seçim Kurulu'na yaptığı itirazlar reddedildi.

YSK'dan aldığı "Kesinleşmiş seçmen kütüğü" verilerini "parti kütüğü" kayıtlarıyla karşılaştıran CHP, hayatta olmadığını tespit ettiği 22 bin 516 üyesini…

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.