Kanal V
Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu: Ülgür Gökhanı Kınıyoruz

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu: Ülgür Gökhanı Kınıyoruz

Çanakkale Belediye Başkan'ı Ülgür Gökhan'ı Çanakkale'nin seçilmiş belediye başkanları olarak kınıyoruz

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu'nun ev sahipliği yaptığı basın açıklamasına Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Kalkım Belediye Başkanı İbrahim Taşkın, Lapseki Beledye Başkanı Eyüp Yılmaz Bayramiç Belediye Başkanı Saadettin Arslan ve Terzialan Belediye Başkanı Tuncay Göymen katıldı. Başkanlar adına açıklamada bulunan Abdurrahman Kuzu, "Çanakkale Belediye Başkanı CHP'li Ülgür Gökhan, Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Av.Tülay Ömercioğlu'nun naif ve uzlaşmacı tavrına karşılık ifade özgürlüğünü engelleyici, erkek egemen zihniyette, kadın erkek eşitliğini göz ardı eden yönetim anlayışı ile insan onurunu zedeleyen, 'konuşma!' 'otur yerine!' 'ahlaklı ol' gibi ifadelerle sözlü saldırıda bulunmuş, mikrofonu kapattırarak fiziki saldırı gerçekleştirmiştir.

Kadınlarımıza seçme ve seçilme haklarını teslim eden Atatürk gibi bir liderin kurduğu, siyasi partinin belediye başkanı, bu tutum ve davranışları ile kadın ve İnsan haklarını hiçe sayarak, anti demokratik davranış içerisinde bulunması, bu toprakların evladı olarak bizleri tedirgin etmiş, anayasa ile güvence altına alınan ifade özgürlüğünü kısıtlamaya yönelik bir tutum, Çanakkale'miz için şehrin yönetildiği bir mecliste demokrasinin elden gittiği kaygısını oluşturmuştur.

Çanakkale Belediyesi Grup Başkanvekilimiz Av. Tülay Ömercioğlu'na yapılan bu çirkin saldırı, halkın onayını almış, seçim ile gelmiş, vekalet onayına sahip bir isme, sözlü saldırıda bulunmak, sadece kişinin şahsına değil, milletin öz değerlerine ve benliğine de yapılmıştır. Yaşanan bu olayı kınıyor, biz belediye başkanları olarak bu zihniyeti ve kadın erkek eşitliğini göz ardı eden bir yönetim anlayışını asla benimseyemeyeceğimizi, kadına yönelik şiddetin insan hakları ihlali olduğu bilinci ile hareket eden bir yönetim istediğimizi kesin bir dille ifade ediyoruz.

Eğitim seviyesi, sosyal statü, ekonomik seviye gözetmeksizin toplumun her kesiminde, özellikle yönetim kademelerinde zihniyet değişikliğinin ivedilikle sağlanmasını istiyor, söz konusu olay ile ilgili Çanakkale Belediye Başkan'ı Ülgür Gökhan'ı Çanakkale'nin seçilmiş belediye başkanları olarak kınıyoruz" diye konuştu.ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 102'İNCİ YILI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA ANZAK TORUNLARI, ATALARINI ANDI. ÇANAKKALE'YE GELEN DÜNYA ÜLKELERİNİN GENÇLERİ ANMA TÖRENİ YAPARKEN, ANTALYA'DA…

Çanakkale merkeze bağlı Çınarlı köyü yakınlarında ormanlık alanda yangın çıktı.

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ 2017-2018 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİ BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM’IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ. AÇILIŞTA FAHRİ DOKTORA ÜNVANI VERİLEN…

Kaynak: HABERLER.COM

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.