Kanal V
Bekir Bozdağ'dan Gündeme Oturacak Açıklama

Bekir Bozdağ'dan Gündeme Oturacak Açıklama

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, TVNET'te yaptığı açıklamalarda Hakan Atilla davası için "Bu davanın FETÖ, CIA, FBI, ABD yargısının işbirliğiyle gerçekleştirdiği, siyasi bir dava olduğu çok net ortadadır. Bu dava, FETÖ'yle FBI, CIA ve ABD yargısının işbirliğinin somut bir ispatıdır. Suçüstü yakalanmışlardır" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, TVNET Ankara stüdyosunda Ahmet Rıfat Albuz'un sorularını yanıtladı.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, ABD'deki Hakan Atilla davası için "Bu davanın FETÖ, CIA, FBI, ABD yargısının işbirliğiyle gerçekleştirdiği, siyasi bir dava olduğu çok net ortadadır. Bu dava, FETÖ'yle FBI, CIA ve ABD yargısının işbirliğinin somut bir ispatıdır. Suçüstü yakalanmışlardır" dedi.

İşte Bekir Bozdağ’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar;

ABD'deki davada tek sanık Reza Zarrab iken bir anda tanık olarak yer aldı. Ve işin şeklini değiştirdiler.

Hukuka aykırı deliler hiç bir yerde delil olarak kabul edilemez. Bu dava hukuki dayanaktan yoksundur.

Suçüstü yakalandılar

Bu davanın FETÖ, CIA, FBI, ABD yargısının işbirliğiyle gerçekleştirdiği, siyasi bir dava olduğu çok net ortadadır. Bu dava, FETÖ'yle FBI, CIA ve ABD yargısının işbirliğinin somut bir ispatıdır. Suçüstü yakalanmışlardır

Türkiye ekonomisine zarar vermeyi başaramayacaklar. Bu dava Türk-Amerikan ilişkilerine büyük zarar vermiştir. Türkiye'nin bütün iş ve işlemlerinde, Türkiye'nin bankaları da buna dahil, uluslararası iş ve işlemlerinde, uluslararası hukuka, uluslararası anlaşmalara, Birleşmiş Milletler'in aldığı kararlara uygun iş ve işlemler yapılmaktadır. Bunlara aykırı Türkiye'nin herhangi bir iş ve işlemi söz konusu değildir. Halk Bankası'nın da bunlara aykırı iş ve işlemi söz konusu değildir. Birleşmiş Milletler'in herhangi bir kararının çiğnenmesi de söz konusu değildir.

Usame Bin Ladin ABD için ne ifade ediyorsa FETÖ de Türkiye için aynı şeyi ifade ediyor. ABD şimdiye kadar tek bir teröristi Türkiye'ye iade etmedi. ABD teröristbaşı Gülen'in örgüt lideri olduğunu biliyor.

Diyanet'te yönelik bu haberi yapanlar ahlaktan bahsedemezler

Diyanet İşleri Başkanlığımız bazı çevrelerin her zaman hedefi olmuştur. Diyanet'in böyle bir açıklaması yoktur. Kim böyle bir şey söylüyorsa yalan söylüyordur. Diyanet'e yönelik bu haberi yapanlar ahlaktan bahsedemezler. Diyanet'in fetva verirken uyacağı tek bir yer vardır; O da Allah'ın kanunlarıdır.

 

 

kaynak:yenişafak.com3 Ocak 2018 Çarşamba Reyting Sonuçları Açıklandı! Bugün En Çok İzlenen Programlar Hangileri?3 Ocak 2018 Çarşamba Reyting Sıralamasında Üst…

İstanbul Ümraniye’de bir cani kediyi boğarak öldürdü. Caninin kediyi boğarak öldürme anları ise kameralarca saniye saniye kaydedildi.

Fi-Çi serisinde gösterdiği performansla yıldızını parlatan Büşra Develi, Hazal Kaya'nın boyuna göndermede bulunması gündeme oturdu. Sosyal medyada kıskançlık ile…

Diyarbakır genelinde 2017 yılında düzenlenen operasyonlarda, 94 ton esrar maddesi ile 7 buçuk milyon kök Hint keneviri ele geçirildi.

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.