Kanal V
Başbakan Yıldırım: Kuzey Irak Uçuşları Süresiz İptal Edildi

Başbakan Yıldırım: Kuzey Irak Uçuşları Süresiz İptal Edildi

Başbakan Yıldırım, "Türkiye'den Erbil ve Süleymaniye'ye yapılan bütün uçuşlar bugün 18:00 itibariyle süresiz olarak iptal edildi. Mağdur olanlar varsa özel uçak gönderilecek." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Çanakkale Bayramiç'de belediye ziyaretinin ardından açıklamalarda bulundu. Başbakan Yıldırım, "Kuzey Irak'a uçuşlar süresiz iptal, mağdur olanlar için özel uçak gönderilecek." açıklamasında bulundu.

Yıldırım'ın konuşmasından satır başları;

KUZEY IRAK'A UÇUŞLAR SÜRESİZ İPTAL EDİLDİ

Bugün saat 18:00 itibarıyla Türkiye'den Süleymaniye ve Erbil'e yapılan bütün uçuşlar süresiz olarak iptal edilmiştir. Türkiye olarak hem THY hem de özel şirketlerimiz seferleri durduruyor. Orada mağdur olanlar varsa onlar için özel uçak gönderilecek.

EZİNE'DE HALKA HİTAP ETMİŞTİ

Başbakan Binali Yıldırım, Çanakkale Ezine'de halka hitap etmiş "Buradan başlayacaksınız Kazdağlarına çıkmanız 5-10 dakikanızı geçmeyecektir. Bırakın krallığı biz milletin hizmetkarıyız. Krallık bize yakışmaz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 15 yıldan beri memleketimizin kaldırılması için gelişmiş ülkeler seviyesine ulaşmamız için var gücümüzle çalışıyoruz" açıklamasında bulunmuştu.Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğu ,THY, Atlas Global ve Pegasus tarafından Türkiye'den Erbil ve Süleymaniye'ye yapılmakta olan karşılıklı seferlerin cuma günü…

Dışişleri Bakanlığı, Kuzey Irak'taki Türk vatandaşlarına uçuşlar sona ermeden bölgeden ayrılma çağrısı yaptı.

Kaynak: HABERLER.COM

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.