Kanal V
Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu:

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu: "Türkiye'ye Siyasi Operasyon Yapanlar Kılıçdaroğlu'nu Kullanmaktadır"

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öne sürdüğü iddialar hakkında, “Gerçeği inkar edenler eninde sonunda Kılıçdaroğlu gibi ortada kalırlar.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun öne sürdüğü iddialar hakkında, "Gerçeği inkar edenler eninde sonunda Kılıçdaroğlu gibi ortada kalırlar. Türkiye'ye siyasi operasyon için Kılıçdaroğlu kullanılmaktadır" dedi.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğu, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında öne sürdüğü iddiaları yalanladı. Durumun basit bir yanılgının ötesinde Türkiye'ye yönelik siyasi bir operasyon olduğunu değerlendiren Çavuşoğlu, "Hak yerde kalmaz. Gerçeği inkar edenler eninde sonunda Kılıçdaroğlu gibi ortada kalırlar. Bu durum basit bir siyasi yanılgının ötesindedir. Türkiye'ye siyasi operasyon için Kılıçdaroğlu kullanılmaktadır. Kılıçdaroğlu'nu kimlerin kullandığını en iyi kendisi biliyor. Ana muhalefet liderinin sosyal medyada iftiralarını yayan kaçak FETÖ'cü teröristleri mutlu ettiği ortadadır. Kılıçdaroğlu FETÖ'nün ve Türkiye'yi hizaya getirmek isteyenlerin kuklasıdır" ifadelerini kullandı.

"İftiralar, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hukuk zemininde ortaya çıkacaktır"

Erdoğan'a yönelik iftiraların bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hukuk zemininde ortaya çıkacağını aktaran Çavuşoğlu, mesajında şunlara yer verdi:  "Siyaset, eline her tutuşturulanla sorumsuzca piyasaya çıkmak anlamına gelmez. Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliğindeki büyük Türkiye, yönetilemez duruma düşmüş bir coğrafyada tek güvenli liman olarak dimdik ayaktadır. 15 Temmuz'da tankla tüfekle ülkeyi teslim almaya kalkan hainlere dur demenin bedeli bu iftiralarsa hainlerden yolumuza gül atmalarını beklemiyoruz. Millete hizmetkar olan Cumhurbaşkanımıza, ailesine ve yol arkadaşlarına atılan iftiralar; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hukuk zemininde ortaya çıkacaktır. 80 milyonluk bağımsız Türkiye üzerinde Kılıçdaroğlu'nun yalanları üzerinden baskı kurmaya kalkanlar bilsin ki; ABD'deki dava ile koordineli olarak hareket ettirdiğiniz kuklalar bu millet nezdinde hükümsüzdür. Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle Türkiye, bağımsızlığını birilerinin ihsanına borçlu bir ülke değildir."Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Orman Bakanlığı Toplu Açılış Töreni"nde konuştu. Kılıçdaroğlu'nun iftiralarına…

CUMHURBAŞKANLIĞI Sözcüsü İbrahim Kalın, "PYD ve YPG'ye verilen her silah, her mermi PKK üzerinden Türkiye'ye yöneltilmiş bir tehdit demektir.…

Kaynak: HABERLER.COM

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.