Kanal V
Bakan Özlü’den Yerli Otomobil Açıklaması

Bakan Özlü’den Yerli Otomobil Açıklaması

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Dijital teknolojinin ulaştığı en son noktayı Türkiye’nin otomobilinde görücüye çıkaracağız" dedi.

Boğaziçi Yöneticiler Vakfı tarafından düzenlenen Özgün İyi Yönetim Uygulamaları Forumu (İBPF) İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Boğaziçi Yöneticiler Vakfı Başkanı Bahattin Aydın, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan, konuşmacılar, çok sayıda vakıf üyesi ve öğrenci katıldı.

3 ayrı oturumdan oluşan programda, Dijital Dönüşüm Hikayeleri, Dijital Dönüşüm Liderleri ve Kripto Paralar başlıkları altında düzenlenen panellerle konusunda uzman konuşmacılar, katılımcıları bilgilendirdi.

"METAL YAKAYI DA KONUŞMANIN ZAMANI GELDİ" 

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Her sanayi devrimi, kendinden önceki üretim, tüketim ve pazarlama yöntemlerini kökünden değiştirdi. Aynı şekilde içinden geçmekte olduğumuz dördüncü sanayi devrimi de bütün üretim süreçlerini kökünden etkilemeye devam ediyor. Robotlar, sensörler, yapay zeka, büyük veri, siber güvenlik gibi kavramlar günlük hayatta kullandığımız kavramlar olarak karşımıza çıkıyor. Bu anlamda artık beyaz ve mavi yakanın yanında metal yakayı da konuşmanın zamanı geldi. Yapılan araştırmalar, ifade edilen bilgiler 2019 yılına kadar tüm dünyada 2 buçuk milyon endüstriyel robotun, metal yakalının iş başı yapacağını gösteriyor" dedi.


Kaynak: İHA

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.