Kanal V
Avrupa Şampiyonu Ampute Milli Takımı'na Büyük Ödül

Avrupa Şampiyonu Ampute Milli Takımı'na Büyük Ödül

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu'nun aldığı kararı inceledi ve Avrupa şampiyonu olan Ampute Milli Takımı'na ödüllerin ödenmesini kararlaştırdı. 

Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu'nun kendi ödül yönetmeliğinde daha önce aldığı karar sayesinde, Avrupa Şampiyonu olan Ampute Milli Takımı'na ödül verilebilecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yönetmeliği gereği Avrupa şampiyonalarında ödül verebilmesi için o şampiyonalara 15 farklı ülkenin katılımı şartı konulmuştu. Son Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası'na 12 takım katıldığı için Gençlik ve Spor Bakanlığı yönetmelik gereği şampiyon olan Ampute Milli Takımı'na ödül veremiyordu.

Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu yönetimi, 14 Temmuz 2004 tarih ve 25522 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Özerk Federasyonları Çerçeve Statüsü ile Spor Hizmet ve Faaliyetlerinde üstün başarı gösterenlerin ödüllendirilmesi hükümleri dayanak gösterilerek, kendi ödül yönergesini hazırladı. Yönetim kurulunda alınan karar ile 'başarılı sporculara veya takımlara yönetmeliklere uymasa da ödül verilebilir' maddesinin yönergede yer alması sayesinde Ampute Milli Takımı'nda yer alan sporcular, ödüllerini alması mümkün oldu.

Yönerge de yer alan karar ile Avrupa şampiyonu olan Ampute Milli Takımı'nda yer alan sporcular, kişi başı 75'er 'Cumhuriyet Altını' alabilecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın, ödülleri en kısa zamanda federasyon üzerinden sporcuların hesaplarına aktaracağı öğrenildi. A Milli Futbol Takımı'nın bu akşam Dünya Kupası Elemeleri I Grubu mücadelesinde İzlanda karşısında oynayacağı maçta ilk 11'ler açıklandı.

Polonya'yı 2-0 yenen Ampute Milli Futbol Takımı, Avrupa Şampiyonası'nda finele yükseldi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Avrupa şampiyonu olan Ampute Milli Takımımıza kişi başı 200 bin TL verileceğini duyurdu,…

Kaynak: İHA

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.