Kanal V
Araç Gürültüsü Sona Eriyor! Çalışmalar Başlatıldı

Araç Gürültüsü Sona Eriyor! Çalışmalar Başlatıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), ulaşım güzergahları başta olmak üzere kent genelindeki çevresel gürültünün önlenmesi amacıyla çalışma başlattı.

İBB açıklamasında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Çevre Koruma Müdürlüğünün, şehirdeki gürültünün önlenmesi ve kontrolü amacıyla kapsamlı bir "Gürültü Eylem Planı" hazırladığı belirtildi. 

Çalışmalar doğrultusunda İstanbul'da karayolu, havaalanları, raylı sistemler ve endüstri tesislerine ilişkin "Stratejik Gürültü Haritaları" hazırlandığı vurgulanan açıklamada, "Gürültü haritası sonuçlarına göre gürültünün yüksek olduğu noktalar belirlendi. Daha sonra, bu noktalar arasından gürültünün en yüksek olduğu kaynaklara yönelik pilot ölçekli çalışmalar yürütüldü. Konuyla İlgili kurumların görüşleri alındı ve sessiz asfalt, gürültü bariyeri vb. gürültüyü önleyici eylemler belirlendi." ifadelerine yer verildi. 

İstanbul'un gürültü haritaları ve gürültü eylem planı çalışmaları ile ilgili bilgilere cevrekoruma.ibb.gov.tr adresinden ulaşılabileceği belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi: 

"İstanbul Gürültü Eylem Planı (İSGEP) çalışmalarına yönelik olarak vatandaşların görüş ve önerilerini almak üzere anket hazırlandı. İstanbullular ankete www.ibb.istanbul adresinden, Beyaz Masa iletişim noktalarından ve pilot bölge seçilmiş olan mahalle muhtarlıklarından ulaşılabiliyor. Anket sonrasında vatandaşın istek ve talepleri de İSGEP çalışmalarına dahil edilerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunulacak." Antalya'nın Kumluca ilçesinde yaklaşık 10 yıldan beri tatil için Ankara'dan Adrasan’a gelen Yusuf Pektaş’a denize daha kolay girebilmesi için…

ANTALYA'NIN KUMLUCA İLÇESİNDE TATİL YAPMAYA GELENLERE AYRICALIKLAR SUNULUYOR. ENGELLERİ ORTADAN KALDIRAN BELEDİYE, BU YIL VATANDAŞLARIN KALDIĞI TESİSLERE AHŞAP PLATFORMLAR…

PUİS'ten yapılan açıklamaya göre, gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine ve motorine 7 kuruş zam bekleniyor.

Çorumlu 2 çocuk annesi Sibel Çilingir'in kullandığı sivilce ilaçları karaciğerini bitirdi. Çilingir, kardeşinin verdiği karaciğer parçasıyla hayata tutundu.

Musul'un Sincar ilçesinde yola yerleştirilen patlayıcının infilak etmesi sonucu 12 Peşmerge yaralandı

Zonguldak'ta kontrolden çıkıp karşı şeride geçen kamyon 3 araca çarparak durabildi. Kaza anı saniye saniye başka bir aracın kamerası…

Kaynak: Hürriyet

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.