Kanal V
AK Parti Başkan Adayını Açıklıyor!

AK Parti Başkan Adayını Açıklıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Kadir Topbaş'ın istifasıyla boşalan Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bugün seçim yapacak. AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayını saat 14.00'te açıklayacak.

Büyükşehir Belediye Meclisi Olağanüstü Toplantısı, saat 15.00'te başlayacak. Kapalı oylamada başkan seçilebilmek için ilk turda Meclis üyelerinin 3'te 2 çoğunluğunun oyunu almak gerekecek. İlk turda sonuç çıkmazsa ikinci turda da 3'e 2 çoğunluk aranacak. İkinci turda da sonuç alınamaması halinde Meclis üyeleri 3. kez sandık başına gidecek. Bu turda Büyükşehir Belediye Başkanı seçilebilmek için Meclis üye tam sayısının salt çoğunluğu yeterli olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde AK Parti'nin 179, CHP'nin 127, MHP'nin 2 üyesi ile bir bağımsız üye bulunuyor. Seçimde CHP'nin adayı Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olurken, diğer adaylar henüz açıklanmadı. Kadir Topbaş, 22 Eylül Cuma günü Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmişti. AK Parti Korkuteli 5. Gençlik Kolları Olağan Kongresi’nde mevcut başkan Mehmet Karaca güven tazeledi.

AK Parti Korkuteli ilçe Teşkilatı, 6 Olağan Kongrenin ardından görev dağılımını yaptı. .

AK Parti Manavgat Gençlik Kolları 5. Olağan Genel Kurulu Pazar günü yapılacak.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bin 500 yataklı bir şehir hastanesinin kurulacağını söyledi.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdulkadir Yüksel'in, Ankara'da hayatını kaybettiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “siyasette kadınlara daha fazla yer verin” talimatının ardından AK Parti Kadın Kolları harekete geçti. Bu çerçevede…

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, FOX TV'de katıldığı canlı yayında Kuzey Irak'ta yapılan referandum için "Mustafa Kemal ölmeden…

Kaynak: Hürriyet

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.