Kanal V
ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu Görevlisi Tutuklandı!

ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu Görevlisi Tutuklandı!

17-25 Aralık 2013 öncesi FETÖ şüphelisi polis müdürleri ve firari eski savcı Zekeriya Öz ile irtibatı tespit edilen ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi M.T, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ'ye ilişkin  yürütülen soruşturma kapsamında, 17-25 Aralık 2013 öncesi meslekten ihraç edilen  firari eski savcı Zekeriya Öz ve FETÖ şüphelisi eski polis müdürleriyle de irtibatlı olduğu tespit edilen ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi M.T,  ''Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs'', ''casusluk'' ve ''Türkiye  hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs'' suçlarından tutuklandı. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca,  FETÖ'nün 17-25 Aralık 2013'teki kumpasına ilişkin yürütülen soruşturma  kapsamında, hakkında dava açılan eski polis müdürleri Yakup Saygılı, Nazmi Ardıç,  Mahir Çakallı ve Mehmet Akif Üner ve firari eski savcı Zekeriya Öz ile irtibatı  tespit edilen ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi M.T, gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan ve bugün Çağlayan'daki İstanbul  Adalet Sarayına getirilen şüpheli M.T, savcılıkça ifadesi alındıktan sonra  tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, şüpheli M.T,'nin ''Anayasal düzeni  ortadan kaldırmaya teşebbüs'', ''Devletin guvenliği veya iç veya dış siyasal  yararları bakımından, niteliği itibarıyla, gizli kalması gereken bilgileri,  siyasal veya Askeri Casusluk maksadıyla temin etmek'' ve ''Türkiye Cumhuriyeti  hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs'' suçlarından tutuklanmasına karar verdi.

 

Milliyet4 Ekim 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.