Kanal V
6 Bin Memur Alınacak

6 Bin Memur Alınacak

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün geçtiğimiz gün verdiği müjdenin ardından Bakanlığa 6 bin memur personel alımı ilanının 9 Ekim 2017 Pazartesi günü yayımlanması bekleniyor.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün geçtiğimiz gün verdiği müjdenin ardından Bakanlığa 6 bin memur personel alımı için adayların sabırsız bekleyişi devam ederken ilanın 9 Ekim 2017 Pazartesi günü yayımlanması bekleniyor.

TBMM Genel Kurulunda, İş Mahkemeleri Kanunu Tasarısının tümü üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, personel alımı ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Zabıt katibi itibarıyle birkaç gün içerisinde ilana çıkacağımız, çalışmaları nihayete getirdiğimiz 2 bin 500 adliye çalışanı alacağız. 3 bin 500 infaz koruma personeli alacağız. Çok yoğun bir şekilde personel takviyesiyle birlikte inşallah yargıdaki yük de azalmış olacak."

İlan Nerede Yayımlanacak?

Adalet Bakanlığı personel alım ilanı Devlet Personel Başkanlığı, Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası üzerinden yayımlanacak.

 

 

 

Kpss Cafe


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.