Kanal V
5 Öğrenci Bitcoin İle Uyuşturucu Almaktan Gözaltına Alındı!

5 Öğrenci Bitcoin İle Uyuşturucu Almaktan Gözaltına Alındı!

“Bitcoin” ile Kanada ve İngiltere’den esrar ve bonzai siparişi veren 5 üniversite öğrencisi, suçüstü yakalandı. 5 öğrencinin göz altına alındığı operasyonda 2'si tutuklandı.

Yurtdışından gelen kargoları gözetim altına alan İstanbul Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri, gerçekleştirdikleri son 1 ayda 5 ayrı operasyon ile  Kanada ve İngiltere’den gelen, üzerinde gönderici bilgisi bulunmayan kargoları takip ettiler. Uzman ekipler, köpekler aracılığıyla paketlerde uyuşturucu madde olduğunu tespit etti. Kargocu gibi davranarak gelen kargoları alıcılarına teslim eden Gümrük Muhafaza Ekipleri ,1 ay içinde ayrı zamanlarda kargoları alan kişilerin, kargolarının içinde uyuşturucu çıkması üzerine öğrencileri suçüstü yakalandı. Paketlerde 35 ile 150’şer gramlık Kanada esrarı ve bonzai bulunduğu belirlendi.

bitcoin ile ilgili görsel sonucu

Gazete Habertürk'ün haberine göre gözaltına alınan öğrencilerden Y.T. ve B.O. çıkarıldıkları mahkemede tutuklanırken, tıp fakültesi öğrencisi C.K. ile M.Ç. ve M.B.H. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Tıp öğrencisilerinin, “uyuşturucu madde ithal etme” suçundan tutuklamaya sevk edildiği, ancak ilk kez bu maddeyi kullanmak için aldığını, ithalat kastının olmadığını, pişman olduğunu söylediği ve bu nedenlerle serbest bırakıldığı öğrenildi.

bitcoin ile ilgili görsel sonucu

Şüphelilerden Y.T.’nin ise Ümraniye’deki evinde yapılan aramalarda da az miktarda uyuşturucu ele geçirildi. Ayrıca evde bir de kurusıkı silah bulundu. Öğrencilerin uyuşturucuları bitcoin ile ödeme yaparak satın aldığı öğrenildi.  

 

WebteknoBir ada ülkesi olan Vanuatu vatandaşlığı bitcoinle satıyor!

Bir grup geliştirici ve madenci tarafından desteklenmeye başlanan Bitcoin'in, ikinci kez bölünmesiyle Bitcoin Gold gelecek.

Antalya’da işadamlarına yeniçağın sanal para birimi “Bitcoin” anlatıldı. Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (YÖRSİAD) kahvaltı sohbetlerinde yeniçağın sanal…

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.