Ali Orhan Sol Taraf
Ali Orhan Sol Sabit
19 Eylül 2018, Çarşamba

226 Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakınının Atama Kurası Gerçekleşti

226 Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakınının Atama Kurası Gerçekleşti

226 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atama kurası gerçekleşti

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığına bildirilen 226 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atama kurasının gerçekleştirildiği açıklandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yapılan açıklamada, Devlet Personel Başkanlığına bildirilen 226 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atama kurasının Devlet Personel Başkanlığında noter huzurunda gerçekleştirildiği bildirildi. Bakanlıktan yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"3713 sayılı Kanunun ek 1’inci maddesine göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığına bildirilen 226 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atama kurası, 6 Ekim 2017 Cuma günü Devlet Personel Başkanlığında noter huzurunda gerçekleştirildi. Hak sahiplerinin atama teklifleri yapılırken, atanmayı istedikleri ilk il tercihleri ile öğrenim durumları dikkate alındı. 226 istihdam hakkı sahibinden, 7’sinin mühendis, 12’sinin öğretmen, 5’inin tekniker, 17’sinin teknisyen unvanlı kadrolara, 19’unun ise öğrenim durumları itibariyle ihraz ettikleri unvanlar dikkate alınarak veteriner hekim, sportif eğitim uzmanı, sosyal hizmet uzmanı, hemşire, sağlık teknikeri, sağlık teknisyeni, çocuk eğiticisi, unvanlı kadrolara, 71’inin memur unvanlı kadrolara, 94’ ünün hizmetli unvanlı kadrolara, 1’ inin ise işçi kadrolarına atama teklifleri gerçekleştirildi. Atananların 131’i erkek, 95’i kadındır. Atama teklifleri E-uygulama sistemi üzerinden bu kapsamda personel talep eden kamu kurum ve kuruluşlarına yapılmış olup, kurum ve kuruluşlarının; 19’u üniversite, 20’si bakanlık ve bağlı kuruluşu, 2’si kamu iktisadi teşebbüsü, 1’i askeri kurum, olmak üzere toplam sayısı 42’dir. İlgililer atama teklif sonuçlarına 6 Ekim 2017 tarihi saat 17.00 itibariyle www.dpb.gov.tr adresinden ulaşabilirler. İlgililerin atama işlemleri, yazıların kurumlara ulaşmasından itibaren başlayacak olup bundan sonraki süreçte istihdam hakkı sahiplerinin, kurumların atama işlemlerini tamamlamalarını müteakiben kendilerine tebliğde bulunmasını beklemeleri gerekmektedir."

200 bin işçi için zam pazarlığı başlıyor 200 bin işçi için zam pazarlığı başlıyor

Çalışma Bakanlığı'nda Memur Alımı Çalışma Bakanlığı'nda Memur Alımı

Bakan'dan Taşeron İşçilere Müjde: 'Beklentileri Biliyoruz' Bakan'dan Taşeron İşçilere Müjde: 'Beklentileri Biliyoruz'

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Kaynak: İHA


çalışma ve sosyal politikalar bakanlığı şehit yakınları devlet personel başkanlığı

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Frekans Değişti