Kanal V
Türk Halkının En Önemli Sorunu

Türk Halkının En Önemli Sorunu

Bugün Türkiye'nin karşı karşıya olduğu en önemli mesele sizce nedir? sorusuna işte yanıt...

Türkiye'nin en önemli sorunları arasında ekonomi ilk sıraya yükseldi. Xsights Araştırma'nın gerçekleştirdiği 'Toplumsal Nabız Anketi'nin üçüncü çeyrek sonuçlarında vatandaşlar, 'Bugün Türkiye'nin karşı karşıya olduğu en önemli mesele sizce nedir?' sorusuna yüzde 53 ile 'ekonomi' yanıtını verdi. Bu oran yılın ilk çeyreğinde yüzde 39, ikinci çeyrekte ise yüzde 49 düzeyindeydi.

İYİMSERLİK DÜŞTÜ

Türkiye'nin 26 kentinden 1500 kişi ile gerçekleştirilen anketin sonuçlarına göre, geleceğe ilişkin 'iyimserlik' oranında da düşüş gözleniyor. Ankete katılanların yüzde 44'ü 'gelecek 5 yıl içinde ülkenin genel durumunun bugünkünden daha kötü', yüzde 27'si ise 'daha iyi' olacağını öngörüyor. Geleceğe ilişkin iyimser beklenti taşıyanların oranı ikinci çeyrekte yüzde 46 düzeyindeydi.

26 İLDEN BİN 500 KİŞİ KATILDI

Ankete katılan kentler:

İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Antalya, Adana, Gaziantep, Şanlıurfa, Kayseri, Kocaeli, Hatay, Trabzon, Van, Manisa, Samsun, Konya, Tekirdağ, Balıkesir, Mardin, Aydın, Malatya, Erzurum, Zonguldak, Kastamonu, Ağrı, Kırıkkale.

ANKETTE ÖNE ÇIKANLAR

Katılımcıların yüzde 44'ü 5 yıl içinde Türkiye'nin bugünkü durumundan daha kötü olacağını düşünüyor.

Yüzde 19 devlet hizmetlerinden en çok din hizmetlerinden memnun.

TEOG'un değiştirilmesini desteklemeyenler yüzde 47.

Kaynak: Mynet.comAntalya’nın Alanya ilçesinde uyuşturucu kullanan 2 gençten biri komaya girerek hastaneye kaldırılınca başsavcılık soruşturma başlattı. Polisin düzenlediği operasyonla uyuşturucu…

Antalya'nın Kemer ilçesinde özel mülk bekçiliği yapan bir kişi yaşadığı odada ölü bulundu.

Etkili olan yoğun sis nedeniyle, boğaz çift yönlü olarak kapatıldı.

Polislerin otellere bir süredir fuhuş baskınları düzenlediği biliniyor. Polisin bu fuhuş baskınlarında bir otelde yaşadığı olay dikkat çekerken, banyoda…

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.