Kanal V
Taşeron İşçilerin Kadroya Geçme Mutluluğu

Taşeron İşçilerin Kadroya Geçme Mutluluğu

Belediyelerde taşeron olarak çalışan işçilerin başvuruları kadroya geçme başvuruları sürüyor.


Yılladır kadro bekleyen taşeron işçiler, hayallerine kavuşuyor. Taşeron işçilere kadro müjdesinin ardından belediyelerde kadro başvurusu işlemleri de başladı. 500’e yakın taşeron işçinin bulunduğu İzmir’deki Menderes Belediyesi de taşeron işçilerin başvurularını alıyor. İnsan Kaynakları biriminde işlemlerini tamamlayan işçiler, artık gelecek kaygısı taşımayacaklarını belirtti.

“HEPİMİZİN HAYALİYDİ”
4 yıldır Menderes Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünde şef olarak görev yapan Semih Güngör, “Taşerondum, nasip oldu ve bu kadroya nail olduk. Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, devlet büyüklerimize ve belediye başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Kadroya girmek, bütün taşeron işçilerin hayaliydi. 2018 şanslı geldi” derken, 3 yıldır Menderes Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünde peyzaj teknikeri olarak çalışan Neriman Sarı da, “Buraya girerken kadrolu çalışan olmak hepimizin hayaliydi. Şimdi bu hayal çok şükür gerçek oldu. Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ederiz. Bizi gelecek kaygısından kurtardı” dedi.

“ÖNCE AİLEMİ YEMEĞE GÖTÜRECEĞİM”
3 yıldır Menderes Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünde çalışan İlhan Musaoğlu ise “Kadro konusu hep muammaydı. Bize de gerçek gibi gelmiyordu. Yıllardır konuşuluyordu ama Allah Cumhurbaşkanımız ve Hükumetimizden razı olsun. Kadro geldiği için çok mutluyuz. Yılladır kadro hayali kuruyorduk. Aynı statüde çalıştığımız insanlar bizden 2-3 kat fazla maaş alıyordu. Şimdi ben de kadrolu olunca önce ailemi yemeğe götüreceğim, sonra da arkadaşlarımla sevinç kutlamaları yapacağız. Şu anda iş sorunumuz kalmadı. Daha ne isteyebiliriz ki” diye konuştu.

“KIZIMA ZAR ZOR PARA GÖNDERİYORDUM”
3 yıldır Menderes Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünde çalışan Hasan Gülçiçek de kadro müjdesiyle ilgili şunları söyledi:
“Kadronun gelmesi nedeniyle çok mutluyuz. Devlet büyüklerimize teşekkür ediyoruz. 2 ay önceye kadar kadro konusunda hiçbir ümidimiz yoktu ama sonra çok güzel şeyler oldu. Benim üniversitede okuyan bir kızım var. Zar zor para yolluyordum. Bundan sonra ondan yaşamını da kendi yaşamımı da daha kolaylaştıracağım.”

“HAYAL GERÇEĞE DÖNÜŞTÜ”
Konu hakkında açıklama yapan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, “İşçilerin ve onların ailelerin mutluluğunu gördükçe mutlu oluyorum. Bir belediye başkanı iş üretmek istiyorsa, işçisinin aklının ve moralinin yerinde olması gerekiyor. İşçilerimizin bundan sonra çok daha verimli çalışacağına, aile hayatında çok daha huzurlu olacaklarına inanıyorum. Yıllardır kurdukları hayal gerçeğe dönüştü. Hükumetimiz, Cumhurbaşkanımız, 15 yıldır milletin hayallerini hiçbir şekilde yıkan bir anlayışa sahip olmadı. Sürekli yükselen bir çizgi ile milletin hayalini gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etmek istiyorum. Taşeron işçilerin en büyük sorunu gelecek kaygısıydı. ‘Başka bir belediye başkanı gelirse ben ne olacağım?’ diye düşünülüyordu. Çok büyük bir gelecek kaygısı da bu şekilde tarihe gömüldü” ifadelerini kullandı.RTÜK tarafından, Acun Ilıcalı’nın sunuculuğunu üstlendiği Yetenek Sizsiniz adlı televizyon programında, yaşları 7 ile 11 arasında değişen küçük kızların,…

Ehliyet sınavı 23 Aralık tarihinde gerçekleştirilen sınav sonrasında merakla araştırılan konu oldu. Direksiyon sınavına girmeden önce ehliyet sınavının geçer…

ABD’deki Hakan Atilla davasına ilişkin açıklama yapan Halkbank, banka ile ilgili idari ve mali karar olmadığını belirterek, Atilla’nın temyiz…

Diyarbakır genelinde 2017 yılında düzenlenen operasyonlarda, 94 ton esrar maddesi ile 7 buçuk milyon kök Hint keneviri ele geçirildi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, TVNET'te yaptığı açıklamalarda Hakan Atilla davası için "Bu davanın FETÖ, CIA, FBI, ABD yargısının işbirliğiyle…

Kaynak: İHA

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.