Kanal V
Sanayi Üretimi Arttı

Sanayi Üretimi Arttı

Sanayi üretimi 2018 Şubat döneminde bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9,9 arttı.


Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2018 yılı Şubat ayı sanayi üretim endeksini açıkladı. Buna göre; sanayinin alt sektörleri (2015=100 referans yıllı) incelendiğinde, 2018 yılı Şubat ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11,2, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 10,4 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi yüzde 3,3 arttı.

SANAYİ ÜRETİMİ BİR ÖNCEKİ AYA GÖRE YÜZDE 0,2 AZALDI
Sanayinin alt sektörleri (2015=100 referans yıllı) incelendiğinde, 2018 yılı Şubat ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki aya göre yüzde 0,3, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 0,2 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi ise yüzde 1,1 azaldı.
(İHA)Milli Savunma Bakanı Fikri Işık Gaziantep’te "Yeni Sanayi Çağında Üretim ve Savunma Sanayisini Nasıl Etkileyecek" konulu toplantıya katıldı.

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM'IN ANKARA'DA İVEDİK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE SANAYİ ESNAFIYLA BULUŞTU. YILDIRIM CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU'NUN “KONTROLLÜ DARBE” İDDİASINA SERT…

ANTALYA'NIN KEPEZ İLÇESİ'NDE BİR BÖLÜMÜ TAMAMLANAN KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ'NİN İŞYERİ SAHİPLERİ BUGÜN BİRARAYA GELDİ. ETKİNLİĞE KATILAN AK PARTİ ANTALYA…

Kaynak: İHA

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.