Kanal V
Özdebir Yeniden ASO Başkanı Seçildi!

Özdebir Yeniden ASO Başkanı Seçildi!

Tek listeyle girilen Ankara Sanayi Odası seçimlerinde, kullanılan 80 oyun 77'sini alan Nurettin Özdebir, yeniden ASO Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Ankara Sanayi Odası (ASO) seçimlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığına Nurettin Özdebir yeniden seçildi.

ASO Meclisi, "Seçim" gündemiyle en yaşlı üye Niyazi Aktaş başkanlığında toplandı.

ASO Konferans Salonu'ndaki seçimde 84 meclis üyesinin 80'i oy kullandı.

Tek listeyle girilen seçimde oyların 77'sini alan Özdebir, 4 yıl görev yapmak üzere yeniden ASO Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

ASO Meclis Başkanlığı görevine Celal Koloğlu, meclis başkan yardımcılıklarına Yavuz Işık ve Akman Karakülah, katip üyeliğe Mehmet Osmanbeyoğlu seçildi.

Seçimlerde Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerinin yanı sıra Disiplin Kurulu ile TOBB Genel Kurulu delegeleri de belirlendi.

Nurettin Özdebir başkanlığındaki Yönetim Kurulu; Seyit Ardıç, Mete Çağlayan, Taner Özdemir, Özgür Savaş Özüdoğru, Aytaç Muhittin Dinçer, Musa Ertunç, Birol Duygu, Faik Güngör, Özgür Bayraktar ve Ercan Ata'dan oluştu. Yönetim Kurulu bu akşam toplanarak iki başkan yardımcısı ve sayman üyeyi belirleyecek.

"Açık ve şeffaf bir seçim yaptık"

Nurettin Özdebir, meclis üyelerine hitaben yaptığı konuşmada, yaklaşık 8 ay gibi uzun bir seçim dönemi yaşandığını belirterek, komite üyelerinin aldığı her bir oyun borç senedi olduğunu söyledi.

Çok verimli çalışma dönemi geçireceklerine inandığını vurgulayan Özdebir, "Hepimizin, aldığımız oyların mesuliyeti altında çalışacağına, ciddi bir şekilde komitelerin çalıştırılacağına inanıyorum. Her şeyin başı komiteler. Komitelerinizi iyi çalıştırmanızı rica ediyorum. O komitelerde sadece sorunlar değil, gelecekle ilgili planlar, projeler gelmesini ümit ediyorum." dedi.

Özdebir, kimsenin kırılıp dökülmediği, pişmanlıkların olmadığı, tatlı bir rekabet ortamında seçimlerin gerçekleştirildiğine dikkati çekerek, "Kimsenin itiraz edemeyeceği açık ve şeffaf bir seçim yaptık. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İnşallah, huzurla ve üretken bir dönem geçireceğimize inanıyorum." diye konuştu.ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bu hafta yapacağı toplantısı öncesinde gücünü koruyan dolar yeni haftada 3.95 liranın üzerinde çıkarken, euro…

Fed'in bu hafta vereceği faiz kararı öncesinde gücünü koruyan dolar güne 3,94 liradan, euro ise güne 4,86 liradan başladı.

Küresel piyasalarda ticaret savaşı endişeleri ve teknoloji hisselerine bağlı genel bir düşüşün gölgesinde, iç piyasada da dolar 4.0 lira…

Sosyetik güzel Paris Hilton, The Leftovers'ın yıldızı ABD'li oyuncu Chris Zylka'nın evlenme teklif ettiği 2 milyon dolar değerindeki yüzüğü…

Lüks yat üretimi yapılan Antalya Serbest Bölge’de yangın çıktı. Mallarını kurtarmaya çalışan bazı işçilerin dumandan etkilendiği yangında 2 lüks…

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, 20 milyar dolarlık nükleer yatırımının, Türkiye’nin en büyük yatırımı olduğunu söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım, Bu paket, 135 milyar yatırım hacminde ve 34 bin doğrudan, 135 bin dolaylı istihdam sağlayacak. İhracatımıza…

Küresel gelişmeler ve jeopolitik risklerle tırmanışını sürdüren dolar ve euro, yeni güne yeni rekor düzeylerde başladı.

Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 175,10 lira oldu.

Kaynak: AA

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.