Kanal V
KPSS Şartsız Memur ve Kamu Personeli Alımları

KPSS Şartsız Memur ve Kamu Personeli Alımları

Kamu kurum ve kuruluşları çok sayıda memur ve sözleşmeli kamu personeli alımı yapacaklar. Bunlardan bir kısmı KPSS şartı isterken bir kısmı da KPSS şartsız alım yapacak.

Kamuya çok sayıda sözleşmeli personel alımı yapılacak. kamu kurum ve kuruluşlarına sözleşmeli personel statüsünde  yüzlerce personel alımı yapılıyor.  Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'nün  sözleşmeli personel alımı bunlardan en çok dikkat çekeni.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü,  Geçtiğimiz günlerde kurum internet sitesi ve Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile 518 sözleşmeli personel alımı yapılacağını açıklamıştı. Başvurular Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sayfası üzerinden Online olarak yapılıyor.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, mühendis, büro personeli, biyolog, tekniker gibi pozisyonlarda personel alımı yapıyor. Detaylı ilgiyi Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü resmi internet sayfasından öğrenmek mümkün.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi sözleşmeli 3 personel, Merkezi Finans ve İhale birimi 18 Personel, Türkiye sağlık Enstitüleri Başkanlığı 3 sözleşmeli personel, Tiran Büyükelçiliği bir sözleşmeli sekreter, Adnan Menderes Üniversitesi 34 sözleşmeli personel, Gazi Üniversitesi  30 sözleşmeli hemşire, Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü 2 sanatsal yardımcı, Samsun Devlet ve Opera Balesi Müdürlüğü bir bale sanatçısı,  Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü bir koro sanatçısı, Dışişleri Bakanlığı juba Büyükelçiliği bir sözleşmeli sekreter, Dışişleri Bakanlığı Prag Büyükelçiliği bir sözleşmeli sekreter alımı yapacak.

 Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeli askeri personel alımları devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan resmi duyuruyla  Türk Silahlı Kuvvetleri'ne sözleşmeli uzman erbaş ve er alımı yapılacak.

Sözleşmeli personel alımlarının yanısıra kamuya sürekli işçi statüsünde çok sayıda personel alımı yapılıyor. Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü 152 işçi, Almus belediye başkanlığı 1 işçi, Botaş 112, Tübitak çeşitli  pozisyonlarda çok sayıda personel alımı  yapacak.

Kamuya KPSS puanları ile memur alımları da yapılıyor. Devlet Personel başkanlığınca yayınlanan ilanlara göre Ekonomi Bakanlığı 30 memur, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 80 memur alımı yapacak.

Adalet Bakanlığı Zabıt katibi ve infaz koruma memuru  alımı için hazırlıklarını sürdürüyor. adalet bakanı Abdülhamit Gül, adliyeler ve cezaevleri için Toplam 6000 personel alımı yapılacağını, söz konusu alımlar için ilan hazırlıklarının devam ettiğini açıklamıştı. Adalet Bakanlığı, bu alımların yanı sıra hakim ve savcı alımı için ilana çıktı.

 

KpsscafeDSİ ve TÜBİTAK, Devlet Personel Başkanlığı üzerinde yayımladıkları ilanlar ile en az lise mezunu personel alımı yapacaklarını duyurdu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 80 İş Müfettiş Yardımcısı alımı için sınav yapacağına ilişkin duyuru yaptı. Çalışma ve Sosyal…

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2018 yılı kamu personeli atamalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. 2018'de kaç memur alımı yapılacak? sorusuna yanıt…

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.