Kanal V
Asgari Ücret Düzenlemesi ve İşsizlik Sigortası Mecliste!

Asgari Ücret Düzenlemesi ve İşsizlik Sigortası Mecliste!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın sosyal medya hesaplarından yayınladığı Torba yasa tasarısında yer alan ve bakanlık tarafından önerilen düzenlemeler arasında asgari ücret düzenlemesi ve işsizlik sigortası de yer aldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın sosyal medya hesaplarından Torba yasa tasarısında yer alan ve bakanlık tarafından önerilen düzenlemeler paylaşıldı. Burada yer alan 6 adet düzenleme şu şekilde ;

Mevsimlik Tarım İşçileri  Mevsimlik tarım işçisi olarak bir başka ilde çalışmak amacıyla geçici olarak yer değiştirenlerin kimlik bildirimleri yaşadıkları geçici yerleşim alanlarında görevli kolluk kuvvetleri tarafından alınacak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile elektronik ortamda paylaşılacak.

Asgari Ücret

2017 yılında vergi dilimlerindeki artış nedeniyle asgari ücretin 1404 liranın altına düşmemesi sağlanacak.

Endüstriyel Kazalar

Büyük Endüstriyel kazaların önlenmesine ilişkin yönetmelik yetkisinin revize edilerek yönetmeliğin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve AFAD tarafından müştereken çıkarılması, işverenlerce hazırlanan güvenlik raporlarının bu üç kurumca incelenmesi ve iş yerinde muhafaza edilmesi sağlanacak.

Gazilerimizin Kadroları

İlköğretim, Ortaokul ve ya lise mezunu gazilerimizin kamuda istihdamında atama teklifleri memur ünvanlı kadrolara yapılacak. Daha önce hizmetli kadrolarına atanmış hazilerimizin de kanuna eklenen geçiş hükmüyle memur unvanlı kadrolara atanmaları sağlanacak.

MYK Belge Masrafları

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerin sınav Mesleki Yeterlilik Belge masrafı ve sınav ücretinin tamamının karşılanması 2019 yılının Aralık ayına kadar uzatılacak.

İşsizlik Sigortası

İşsizlik ödeneğinin ödemenin yapılacağı ayın beşinci günde yapılması esası getireecek.  Bakanlık işsizlik ödeneğini ödeme tarihini öne çekmede yetkili olacak.

 

Kpsscafeİstanbul'da konuşan Maliye Bakanı Ağbal, vergi artışlarıyla gelen Orta Vadeli Program'ın gelir artırıcı tedbirler olduğunu söyledi. Bakan Ağbal, yüzde…

Meclis’e gönderilen torba tasarıya göre, kamu konutlarından 10 yılını dolduranlar ihaleyle satılacak. Tasarıyla sarma sigara satana, bulundurana ve nakledene…

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.