Kanal V
6 Bin Lira Maaşlı Masa Başı İşte Çalışacak İnsan Yok!

6 Bin Lira Maaşlı Masa Başı İşte Çalışacak İnsan Yok!

Son yılların trend mesleklerinden biri de 'test uzmanlığı'. Bugün 6 bin lira maaşla rahatlıkla iş bulabilen test uzmanlığını yapacak iş bilen yok.

En hızlı büyüyen sektörlerden biri yazılım sektörü. Geç kalmış olsa da Türkiye’de artık bu konuya yatırım yapıyor. Artık yazılım geliştiren ve bunları tüm dünyaya satan firmalar dünya markası olabiliyor. Bu firmaların sayısı ve yaptıkları projeler arttıkça bu yazılımları test edecek insan gücüne olan ihtiyaç da artıyor. 
 

10 BİN UZMAN 
 

Yakın gelecekte Türkiye’de yazılımları test edecek 10 bin test uzmanına ihtiyaç olacak. Bu test uzmanları bugün 6 bin lira maaşla rahatlıkla iş bulabiliyor. Türkiye Yazılım Test ve Kalite Derneği de Türkiye bilişim sektörünün uluslararası pazarlarda rekabet edebilmesi için sektörün yazılım testi ve kalitesi konusunda bilgilendirilmesini hedefliyor. 

Derneğin Başkanı Koray Yitmen, Türkiye’nin yazılım ve testleri alanında dünya merkezi olması için çalıştıklarını belirterek bu alana yatırım yapılması gerektiğini söylüyor. Dernek, konuyla ilgili eğitimler veriyor.

 

SonhaberNASA, uzayın kirlenmemesi ve uzaydan dünyaya kirlilik gelmemesi için yıllık 187 bin dolar maaşlı 'gezegen koruyucu' arıyor.

Emeklilikte yüksek maaşı, çalışırken garanti edebilirsiniz. Tavandan prim, brüt ücret, ikinci sigortalılık, SSK’dan emeklilik gibi bu formüller size yüksek…

İŞKUR çalışan anneler için yasalaşan yarı zamanlı tam maaşlı çalışma başvurularanı kabul etmeye başladı. Artık İşkur’a başvuran anneye 10…

Bir kişinin işsizlik sigortasından maaş alabilmesi için iki şart vardır.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.