Kanal V
Derslerini Okul Bahçesinde Yapıyorlar

Derslerini Okul Bahçesinde Yapıyorlar

Tokat’ta ilkokul öğrencileri ’Hababam Sınıfı’ filminde olduğu gibi derslerini okul bahçesinde kurulan sıralarda yapıyor.

Tokat Özel Ayışığı İlkokulunda okul bahçesinde ders saatinde bir sınıfın öğrencilerine açık havada ders yapma imkanı sağlanıyor. Öğrenciler açık havada ders yapmaktan oldukça mutlu olurken, öğretmenler de ilk baharla birlikte teneffüslerden sonra ders zilini duyduktan sonra içeri girmek istemeyen öğrencilerin dışarıda daha rahat ders işlemesinde oldukça memnun oldu.

Özel Ayışığı İlkokulu Okulu Müdürü Ramazan Maviş, Yeşilçam filmlerinin unutulmazlarından Hababam Sınıfı’ndan esinlenerek öğrencilerin okul dışında ders yapmalarına imkan sağladıklarını ifade ederek, "İlkbaharla birlikte havalar ısınınca öğrencilerimiz teneffüslerden sonra içeriye girmeye zorlanıyordu. Öğrenciler sürekli ’öğretmenin dışarıda kalsak, biraz daha oynasak, dersi dışarıda yapamaz mıyız?’ diye bize sürekli talepte bulunuyorlardı. Biz de bir değişiklik olsun dedik bir sınıfımızı sürekli kalmak koşulu ile bahçeye indirdik.

Gölge bir alanda çocukların zevkle ders yapmalarını sağlamaya çalıştık. Bundan esinlenirken rahmetli Münir Özkul’u da anmış olalım. Hababam Sınıfı okullarının kapanmasından dolayı böyle dışarıda bahçede ders yapmışlardı onlar. Onların vermiş olduğu ilhamla biz de çocuklarımızın bahçede ders yapmalarını sağladık" dedi.

KUŞ SESLERİ ARASINDA DERS YAPIYORLAR

 

Sınıf Öğretmeni Numan Genç, öğrencilerin okul bahçesindeki sınıfta derslerini güzel adapte olduğunu ifade ederek, "Dikkatleri dağılmadan, hava alarak, kuş seslerini duyarak çok da güzel ders yapıyorlar" diye konuştu. Sınıf Öğretmeni Seher Kabasakal da okul bahçesinde yapılan dersin güzel geçtiğini ifade ederek, "Normalde çocuklar beden eğitimi dersinde dışarı çıkıyorlarmış gibi bir düşünce vardı. Bizde bunu birazcık yıkalım, açık havada ders yapalım istedik. Çocuklar çok eğleniyor. Bizim öğrencilerimiz de Ayışığının Hababam Sınıfı oldu" ifadelerini kullandı.

Öğrenciler de okul bahçesindeki sıralarda ders yapmaktan duydukları sevinci ve bütün dersleri dışarıda yapmak istediklerini dile getirdi.TUNCELİLİ hayırsever Seyhan Cengiz Turhan, Manavgat'ta 3 derslikli anaokulu yaptırmak için Antalya Valiliği'nde protokol imzaladı.

ANTALYA'nın Kumluca ilçesinde 6 belediye çalışanına cankurtaran eğitimi verildi.

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) ile Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 'Eğitimde İş Birliği Protokolü' imzalandı.

Antalya Eğitim ve Kitap Şenliğinde çok sayıda kitap okuyucularla buluştu.

KONYAALTI Belediyesi, küçük yaşta trafik bilinci oluşturmak için öğrencilerin kullanımına yönelik oluşturduğu trafik eğitim parkını yeniledi.

DÖŞEMEALTI Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğünün hizmet içi eğitim seminerleri kapsamında personele 'Taşınır Mal Yönetmeliği' hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.


HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: İHA

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.