Kanal V
YPGnin Sözde Karargahları Bir Bir İmha Ediliyor

YPGnin Sözde Karargahları Bir Bir İmha Ediliyor

Zeytin Dalı Harekatının yürütüldüğü Afrin’in kuzeydoğusunda bulunan Şeran beldesine bağlı Ömeranlı köyü, teröristlerden temizlendi.


TSK ve Özgür Suriye Ordusu güçleri, bugün sağanak yağış ve yoğun sis altında harekatı sürdürdü. Sisli havayı fırsat bilen teröristlerin sızma girişiminde bulunabileceği bölgeler ateş altına alınırken, terör alanları da uçak ve ateş destek vasıtalarıyla baskı ateşi altına alındı.
YPG’li teröristlerden temizlenen son köyler arasında olan Ömeranlı köyüne giren TSK ve ÖSO birlikleri, teröristlerin karargah olarak kullandıkları binalarda tuzaklanmış el yapımı bombaları temizlerken içeride asılı olan sözde bayrakları imha etti.
Son alınan köylerle birlikte kuzeyde cepheler de birleşmiş oldu. İlerlemeyle kuzeyde teröristlerin Türkiye sınırı ile bağlantısı tamamen kesiliyor. Böylelikle Raco ile Bülbül hattı da birleştirilmiş oldu.
(Adem Karagöz/İHA)Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Kuzey Irak ve Hakkari'de belirlenen bölücü terör örgütü hedeflerinin düzenlenen hava harekatı ile imha edildiğini…

ÇAVUŞOĞLU: ABD- RUSYA, BİRBİRLERİYLE YARIŞIYOR…

Şırnak'ın Bestler Dereler kırsalında terör örgütüne yönelik hava harekatında etkisiz hale getirilen terörist sayısı 16'ya yükseldi.

Milli Savunma Bakanı Işık, İngiltere Savunma Bakanı Fallon ile görüşmesinde, Rakka operasyonunun terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD/YPG ile…


HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: İHA

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.