Kanal V
Ülke Tarihinin En Büyük Tahliyesi

Ülke Tarihinin En Büyük Tahliyesi

Geçtiği yeri darmaduman eden Irma Kasırgası ABD'nin Florida eyaletine yaklaşıyor. Bölgede 3.4 milyon insan elektriksiz kalabilir.

Onlarca kişinin ölümüne yol açen ve şiddetlenerek yoluna devam eden Irma Kasırgası Karayipleri, Dominik Cumhuriyeti, Kosta Rika ve Küba'yı vurdu. Kasırga şimdi de ABD'nin Florida eyaletini vuracak.

ABD TARİHİNDEKİ EN BÜYÜK TAHLİYE

Amerikalı yetkililer, kasınganın yıkıcı bir etkisi olacağı uyarısında bulundu. Florida'da yaşayan 5.6 milyon kişiye yaşadıkları bölgeyi acilen tahliye etmeleri talimatı verildi. Bunun Amerika Birleşik Devleri tarihindeki en büyük tahliyerden biri olduğu ifade ediliyor.


3.4 MİLYON İNSAN KARANLIKTA KALABİLİR

Öte yandan Florida'ya elektrik hizmeti veren şirket, Irma Kasırgası'nın yola açacağı tahribat nedeniyle 3.4 milyon müşterilerinin elektrikten mahrum kalabileceği yönünde açıklama yaptı.


Eyalatten tahliye işlemi sürerken otoyollarda trafik yoğunluğu oluştu. Yoğun trafik ve yaşanan akaryakıt sıkıntısı nedeniyle vatandaşların bölgeyi terk etmelerinin planlandığından daha uzun süreceği kaydedildi.


Mİami'de yaşayan birçok kişi kedi ve köpeklerini de alarak barınaklara sığınmış durumda.ABD'de, Teksas kıyılarını vurması beklenen kasırga nedeniyle alarma geçildi.

ABD Ulusal Kasırga Merkezi, hafta sonu Atlantik Okyanusu üzerinden gelmesi beklenen ve saatteki hızı 175 kilometreye ulaşacak kasırganın Florida…

Tarihte kayda geçen en güçlü Atlas Okyanusu fırtınası olan Irma kasırgası, Florida eyaletinde etkisini arttırıyor.

ABD’nin Florida eyaletinde hafta sonu etkili olması beklenilen Irma Kasırgası, Miami kenti sahillerini vurmaya başladı.

Kayda geçen en güçlü Atlas kasırgalarından biri olan Irma'nın etkileri Karayipler için telafi edilemez oldu. En az 23 kişinin…

Kaynak: HABERLER.COM

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.