Kanal V
TSK Ve ÖSO Racoya Girdi, Rejim Bayrağını İndirdi

TSK Ve ÖSO Racoya Girdi, Rejim Bayrağını İndirdi

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu, sabahın erken saatlerinde Afrin yolunda stratejik öneme sahip Raco belde merkezine girdi.


Zeytin Dalı Harekatı’nın 43’üncü gününde TSK ve ÖSO sabahın erken saatlerinde başlatılan operasyonla Afrin yolunda stratejik öneme sahip olan Raco belde merkezine girdi. Terör unsurları beldeden çekildi. Raco’nun merkezine giren ÖSO askerleri bir binanın üstünde bulunan Suriye Rejim bayrağını gönderden indirerek ayakları altında çiğnedi. Askerler, "İşte Raco’nun kalbinde rejim bayrağı gözlerinizin önünde onu indiriyor ve ayaklarımızın altına alıyoruz" dedi.
TSK ve ÖSO güçleri Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’e doğru ilerlerken, YPG/PKK’den 2 belde merkezi, 93 köy, 6 mezra, 21 dağ ve 1 tepe de kurtardı.
(İHA)Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Kuzey Irak ve Hakkari'de belirlenen bölücü terör örgütü hedeflerinin düzenlenen hava harekatı ile imha edildiğini…

Şırnak'ın Bestler Dereler kırsalında terör örgütüne yönelik hava harekatında etkisiz hale getirilen terörist sayısı 16'ya yükseldi.

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Irak'ın kuzeyindeki Avaşin-Basyan bölgesine düzenlenen hava harekatında bölücü terör örgütüne ait silah mevzisi, mağara ve sığınakların…

Kaynak: İHA

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.