Kanal V
Okulda Yangın! Çok Sayıda Ölü Var

Okulda Yangın! Çok Sayıda Ölü Var

Bir okuldaki öğrenciler, sabaha karşı çıkan yangından pencerelerin önündeki metal korkuluklar nedeniyle kaçamadı. Mahalle sakinleri, çocukların yardım çığlıklarını duydu ancak hiçbir şey yapamadı. 22 öğrenci ve iki öğretmenin öldüğü yangın, Malezya tarihinin en kötü felaketlerinden biri olarak kayıtlara geçti.

Malezya'da bir okuldan yükselen alevler, büyük bir faciaya neden oldu. Reuters haber ajansı, başkent Kuala Lumpur'da Perşembe günü sabaha karşı saat 05.40'ta çıkan yangında en az 24 can kaybı olduğunu bildiriyor. Yaşamını yitiren 22 öğrencinin yaşları 13 ila 17 arasında değişiyor.

Sabah ezanıyla uyanan bölge sakinleri, okulun en üst katından alevlerin yükseldiğini gördü. Yerel medya, çocukların yardım çığlıklarının çevredeki binalardan duyulduğunu bildiriyor.

Amerikan Associated Press (AP) ve Reuters'ın olay yerinden geçtiği fotoğraflarda, öğrencilerin ailelerinin çaresizce beklediği ve itfaiye ekiplerinin yanan cesetleri dışarı çıkardığı görülüyor.

Detay karelerde ise, okulun ikinci katındaki ranza ve pencere korkuluklarının simsiyah olduğu göze çarpıyor. Yetkililer, pencerelerdeki metal korkuluklar nedeniyle çocukların yangından kaçamadığını belirtiyor.

Kuala Lumpur polis şefi Amar Singh, "Maalesef yatakhanenin sadece bir kapısı vardı, bu nedenle kaçamadılar" dedi.

Felaketten yaralı halde kurtulmayı başaran öğrenciler ise hastanelere taşındı.

Federal Bölgeler Bakanı Tengku Adnan Tengku Mansor, dini eğitim veren okulun ruhsatsız olduğunu açıkladı.

 

MilliyetAydın'da Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi'nin ameliyathane bölümünde yangın çıktı.

Pazar günü Kütahya'da başlayan yangın, rüzgarın etkisiyle Bilecik ormanlarına ulaştı.

25 AĞUSTOS TARİHİNDE AKSEKİ UZUNTARLA MEVKİİNDEKİ ÇÖP DEPOLAMA ALANINDA ÇIKAN YANGIN 19 GÜNDÜR İÇTEN İÇE YANMAYA DEVAM EDİYOR. SONRASI,…

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.