Kanal V
Mısır Filistin'i Haritadan Sildi!

Mısır Filistin'i Haritadan Sildi!

Mısır yönetimi skandal bir hata yaptı. Mısır okullarında dağıtılan Sosyal Bilgiler kitabında Filistin haritadan silindi, yerine İsrail konuldu. Haritada, Kıbrıs için de sadece Rum yönetiminin bayrağının kullanılması dikkati çekti. Mısırlı vatandaşlar Milli Eğitim Bakanlığına çağrı yaparak krizin çözülmesini istedi.

Mısır'da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bastırılan bir kitapta yer alan harita tepkiye yol açtı. Pek çok çevre tarafından 'Skandal hata' olarak değerlendirilen olayda, ortaokul kitabında dünya haritasında Filistin haritadan silindi, sadece İsrail haritada gösterildi.

Mısırlı vatandaşlar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu skandalı açıklamasını ve konuyu açıklığa kavuşturmasını istedi.

Mısır'da ortaokul 2.sınıf öğrencilerinin kitabında yer alan skandal haritada, bayraklarla gösterilen ülke sınırlarında Filistin bayrağı yer almıyor.

Mısır basınında yer alan habere göre, kitap, ülke genelindeki pek çok okula yayılmış durumda. Bu sebeple Mısırlı eğitmenler bunu bir 'kriz' olarak değerlendiriyor. 

İsrail bayrağının Filistin toprakları üzerinde, Kıbrıs'ta da sadece Güney Kıbrıs Rum Yönetimi bayrağının gösterildiği harita:

 

 

 

YenişafakMısır Antikalar Bakanı, arkeologların Mısır’da bir mezarda muhteşem bir keşif yaptığını üzerinde mezar figürleri bulunan altı ağaç lahit içinde…

Mısır'ın Şarkıye şehrindeki hükumet binasının önünde bir kadın, "Kardeşlerinin yaşaması için çocuğumu satıyorum." yazılı pankart açtı.

MESCİDİ AKSA'DA MÜSLÜMANLARA YÖNELİK ŞİDDET BİTMİYOR. İSRAİL POLİSİ NAMAZ KILMAK İÇİN MESCİD-İ AKSA'NIN KAPISINDA TOPLANAN CEMAATE MÜDAHALE ETTİ VE…

Kudüs’te, Mesicid-i Aksa’nın El-Esbat kapısı yakınlarında düzenlenen oturma eylemi sırasında İsrail polisi tarafından 21 Filistinli yaralandı.

Filistinlilerin yoğun tepkisi üzerine Mescid-i Aksa'nın tüm kapıları açıldı, on binlerce kişi Harem-i Şerif'e girmeye başladı. İsrail polisi, iki…

Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü (BATEM) ile Tarım İl ve İlçe Müdürlüğü işbirliğinde mısır ile soyanın birlikte ekilerek silajlık…

ABD'nin, Mısır'a yaptığı askeri yardımı insan hakları ve demokrasi alanında gelişme göstermediği gerekçesiyle dondurmayı planladığı bildirildi.

Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas, resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye geldi. Esenboğa Havalimanı'nda Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Faruk…

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.