Kanal V
Milletvekiline Ölüm Tehdidi İçeren Irkçı Mektup

Milletvekiline Ölüm Tehdidi İçeren Irkçı Mektup

Fransa’da siyahi kadın milletvekili Leatitia Avia’ya ölüm tehdidi içeren bir mektup gönderildi.


Fransa’da yaşayan Afrika kökenli milletvekili Leatitia Avia’ya ırkçı bir mektup gönderildi. Mektupta iktidardaki Cumhuriyetçi Yürüyüş Hareketi (LREM) milletvekili ölümle tehdit edildi. Mektuptaki tehdit ve hakaret içeren sözler sosyal medyada tepki çekerken, diğer milletvekilleri de arkadaşlarına destek oldu.
“Zenciler insan ile maymun arasındadır. Günlerini say, işini bitireceğiz” şeklinde hakaretlerin yer aldığı mektupta ayrıca Afrika’nın sömürge dönemi övülerek, Afrika’nın Fransa’nın parasını sömürmeye çalıştığı belirtildi. Mektubu Twitter’dan paylaşan Avia, mektubu gönderen kişinin bulunması için şikayette bulunduğunu açıkladı. Bu saldırının bir ilk olmadığını dile getiren Avia, “Düzenli olarak sosyal medyadan ırkçı hakaretlere maruz kalıyorum” dedi.
(Özlem Kaplan /İHA)Fransa'nın başkenti Paris'in en önemli caddelerinden Champs Elysees'te polise yönelik bir saldırı gerçekleştiği bildirildi.

Fransa'da toplam 11 adayın yarıştığı cumhurbaşkanı seçiminin ilk tur oylaması başladı.

Fransa'daki cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda, bugüne kadar seçilmiş cumhurbaşkanlarının mensubu olduğu iki büyük siyasi akımın devre dışı kalması, seçimlerin…

Kaynak: İHA

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.