Kanal V
Hakkari'de 29 Yer 'Özel Güvenlik Bölgesi' İlan Edildi

Hakkari'de 29 Yer 'Özel Güvenlik Bölgesi' İlan Edildi

Hakkari merkez ile Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova ilçelerinde bazı alanlar 15 gün süreyle "özel güvenlik bölgesi" ilan edildi. Valilikten yapılan açıklamada, terör örgütlerinin son zamanlarda düzenledikleri terör ve yıldırma eylemlerinin, kentin sosyal ve ekonomik gelişmesini olumsuz etkilediği belirtildi.

Saldırılar sonucunda vatandaşların, ekonomik ve sosyal faaliyetlerini  yürütme ile seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kaldığı kaydedilen  açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet  yaşamaktadır. Öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması,  mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin  her türlü terör tehdidi ve saldırısından korunması maksadıyla bölgesinde emniyet  ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbir  alınmaktadır. Bu kapsamında Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri  Kanunu'nun 32/A maddesi gereğince ilimiz merkez, Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova  ilçeleri sınırlarındaki 29 bölge, 11 Eylül 2017 günü saat 00.00.01'den 25 Eylül  2017 günü saat 23.59.59'a kadar, 'özel güvenlik bölgesi' ilan edilmiş olup,  vatandaşlarımızın belirtilen bölgelere izinsiz girmesi yasaklanmıştır."

 

 "Özel güvenlik bölgesi" ilan edilen alanlara ilişkin detaylı bilgiye,  Valiliğin internet adresinden ulaşılabileceği bildirildi.

 Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Kuzey Irak ve Hakkari'de belirlenen bölücü terör örgütü hedeflerinin düzenlenen hava harekatı ile imha edildiğini…

İkiyaka dağlarında bugüne kadar 26 terörist etkisiz hale getirildi"

Hakkari'nin Ağaçdibi köyü kırsalında el yapımı patlayıcı (EYP) yapımında kullanılan malzeme ele geçirildi. 

Hakkari’nin Çukurca ilçesi kırsalında meydana gelen patlamada 2 asker şehit olurken, 7 asker yaralandı.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.