Kanal V
Fevzi el-Cuneydi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Teşekkür Etti

Fevzi el-Cuneydi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Teşekkür Etti

İsrail askerleri tarafından gözaltına alınan ve dün serbest bırakılan Kudüs’ün sembollerinden Fevzi el-Cuneydi, Türk halkına ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti.


ABD’nin Kudüs kararının ardından Filistin’de başlayan protestolar sırasında 23 polis tarafından gözleri bağlanarak gözaltına alınan ve Kudüs direnişinin sembol isimlerinden olan 16 yaşındaki Fevzi el-Cuneydi, Ofer Askeri Mahkemesi tarafından 10 bin şekel (11 bin TL) kefaletle serbest bırakılmıştı. El-Cuneydi, dün gece saatlerinde ailesine kavuştu. Hapishane çıkışında görüntülenen Cuneydi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye’ye teşekkür etmişti.
Yaşadıklarını İHA muhabirine anlatan Cuneydi, ailesiyle bir araya geldiğinde özgürlüğünün kıymetini bir kez daha anladığını ifade ederek, “Tüm dünyaya İsrail’in çocuklara, özellikle de bana kötü muamelede bulunduğunu anlattığı için Türk halkına ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ederim. Yolda yürüyordum ve İsrail askerleri birden beni gözaltına aldı. Beni yakalayıp dövdüler, yüzümü yere dayadılar. Omzuma defalarca vurdular. Bu şekilde beni cezaevine koydular ve 20 gün sonra hastaneye götürdüler” dedi.
Cuneydi, kolunda ve vücudunda yaralar olduğunu dile getirerek, “Kudüs, sonsuza kadar Filistin’in başkenti olarak kalacak. Kimse Kudüs’ü bizden alamayacak” diye konuştu.
 27 Aralık 2017 Çarşamba Sonuçları Açıklandı! Bugün En Çok İzlenen Programlar Hangileri? 27 Aralık 2017 Çarşamba Reyting Sıralamasında Üst…

28 Aralık 2017 Perşembe altın fiyatları. Gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın, cumhuriyet altını fiyatları şu şekilde.

SERBEST PİYASADA GÜNCEL DOLAR FİYATLARI, DÜŞÜŞ VE YÜKSELİŞ HABERİMİZDE.

Afganistan’ın başkenti Kabil’de bir kültür merkezine düzenlenen saldırıda 35 kişinin öldüğü, 20 kişinin yaralandığı açıklandı.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, mega kentte alınan yılbaşı önlemleriyle ilgili bilgi verdi.

Kaynak: İHA

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.