Kanal V
Cumhurbaşkanı Akıncı Oyunu Kullandı!

Cumhurbaşkanı Akıncı Oyunu Kullandı!

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, oyunu eşi Meral Akıncı ile birlikte kullandı.


KKTC halkı, Cumhuriyet Meclisi’ndeki 50 temsilciyi belirlemek üzere bugün sandığa gidiyor. Milletvekilliği Erken Genel Seçimi için oy verme süreci saat 08.00’de başladı. Oy verme işlemi kapsamında KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da oyunu kullandı. KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve eşi, evlerinin yanındaki okula yürüyerek geldi. Akıncı oyunu saat 10.00’da, Şehit Ertuğrul İlkokulu’ndaki 219 numaralı sandıkta eşi Meral Akıncı ile birlikte kullandı. Seçimlerin en demokratik şekilde yaşanmasının önemine dikkat çeken Akıncı, seçimin ilk kez farklı bir düzenleme ile yapıldığını kaydederek, “Oy pusulaları büyüdü, oy kabinleri değişti” dedi. Gerekli bilgilendirmelerin yapıldığını kaydeden Cumhurbaşkanı Akıncı, “Günün hayırlı sonuçla bitmesini temenni ediyorum ve çıkacak sonucun halkımızın daha iyiye, daha güzele ulaşmasında kilometre taşı oluşturmasını temenni ediyorum” dedi.
Sonuçların belli olmasının gece yarısını, yarını bulabileceğini kaydeden Akıncı, yeni bir hükümetin oluşması bakımından bu sonuçların gereği neyse Cumhurbaşkanı olarak bunu yerine getireceğini ifade etti.
 Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’inde erken seçim kararının ardından seçime katılacak partiler adayları, KKTC Yüksek Seçim Kurulu’na başvuru yaptı.

ANTALYA'DA SEMT PAZARCILAR ODASI 8 OCAK PAZAR GÜNÜ SEÇİME GİDECEK. BAŞKAN ADAYLARININ PAZAR YERLERİNDE ESNAF ZİYARETLERİ SÜRÜYOR. SEMT PAZARCILAR…

KKTC, Cumhuriyet Meclisi’ndeki 50 milletvekilini belirlemek üzere yarın sandık başına gidecek.

Genç ve başarılı şarkıcı Aleyna Tilki, bugün sabah saatlerinde Twitter hesabından ilginç bir açıklamada bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, sertifika, yapımcı belgesi ve isteğe bağlı kayıt tescil işlemlerini...

Kaynak: İHA

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.