Kanal V
BM Yardım Konvoyları Doğu Gutada

BM Yardım Konvoyları Doğu Gutada

Birleşmiş Milletler (BM) yardım konvoyları, son kontrol noktasını geçerek Doğu Guta’ya girdi.


Suriye Arap Kızılayı ve BM yardım konvoylarının, sivillerin tahliye edilmesi için gönderilen otobüsler ile birlikte bugün erken saatlerde Doğu Guta’ya giriş yaptığı belirtildi. Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi OCHA, 46 araçlık tıbbi malzeme ve gıda malzemelerinin bölgeye gönderildiğini açıkladı. OCHA, gönderilen yardım malzemelerinin 27 bin 500 kişinin ihtiyacını karşılayabileceğini ifade etti.
İngiltere Merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, 400 bin nüfusu olan Doğu Guta bölgesinde 2 hafta içerisinde 700 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Açıklamada, rejim güçlerinin Doğu Guta’da ciddi ilerleme kaydettiği ve bölgenin 3’te 1’ini ele geçirdiği belirtildi.
Beşar Esad, Suriye’deki insani duruma ilişkin basında yer alan haberleri “gülünç yalanlar” olarak nitelendirmişti.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, 24 Şubat’ta Suriye’ye insani yardım ulaştırılabilmesi, ağır hasta ve yaralıların tahliyesi için en az bir ay insani ateşkes kararı almıştı.
(İHA)Birleşmiş Milletler (BM), İran'da devam eden protestolara ilişkin, "İran halkının barışçıl toplanma hakkına ve ifade özgürlüğüne saygı duyulması gerektiğini"…

AK Parti ve MHP, ittifak teklifini saat 15.00’te TBMM’ye sunacak.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin Doğu Guta’ya insani yardım ulaştırılması için Cumartesi günü aldığı 30 günlük ateşkes kararının uygulanmamasını görüşmek…

Kaynak: İHA

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.