Kanal V
Arakanlı Müslümanlara 1,5 milyon Dolar Yardım!

Arakanlı Müslümanlara 1,5 milyon Dolar Yardım!

Kuveyt, Myanmar ordusu tarafından katliama ve zorla göçe maruz bırakılan Arakanlı Müslümanlara yardım için 1,5 milyon dolar tahsis etti.

Kuveyt'in Myanmar ordusu tarafından katliama ve zorla göçe maruz bırakılan Arakanlı Müslümanlara yardım için 1,5 milyon dolar tahsis ettiği bildirildi.

Kuveyt Vakıflar ve İslami İşler Bakanı Muhammed el-Cebiri, yaptığı yazılı açıklamada Arakanlı Müslümanlara yardım için 1,5 milyon dolar tahsis edildiğini belirterek, yardımların ulaştırılması için Dışişleri Bakanlığı koordinasyonunda kafileler düzenleneceğini ifade etti.

Yardımların Bangladeş sınırına sığınanlar için gıda maddeleri, kıyafet ve çadırdan oluştuğunu aktaran Cebiri, bu şekilde zor şartlar altında yaşayan Arakanlı Müslümanların sıkıntılarının hafifletilmesinin amaçlandığını kaydetti.

Birleşmiş Milletler'den bugün yapılan açıklamaya göre, son iki haftada Myanmar’daki şiddet olaylarından kaçarak Bangladeş'e sığınan Arakanlı Müslüman sayısı 270 bine ulaştı.

Myanmar ordusunun silahlı militanlarla mücadele gerekçesiyle Arakan eyaletinde devam eden saldırılarında 25 Ağustos'tan bu yana çok sayıda Arakanlı Müslüman hayatını kaybetti.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Myanmar'da yaşanan Arakanlı Müslüman krizi için Myanmar Lideri ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde İl Başkanları toplantısında konuştu.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, 1800’lü yılların sonundaki savaşlarda Arakanlı Müslümanlardan Türkiye’ye önemli yardımların geldiğini belirterek, “Türkiye’nin oradaki varlığını ’Neden…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın girişimleri sonucu Myanmar’a gerçekleştirilen yardımların ilk bölümü yerine ulaştı. Yardımlar Rakhayn Eyaleti Hükümet Konağında yapılan…

Emine Erdoğan ve beraberindeki heyet, Arakanlı sığınmacıların Bangladeş'te barındıkları Kutupalong Kampı'nı ziyaret ederek yardım dağıttı.

Kaynak: AA

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.